Nicolas Ciamin wyrusza na safari

Nicolas Ciamin wraz z zespołem 2C Compétition i swoim pilotem Yannickiem Roche weźmie udział w Safari. Odkrywając to wydarzenie za kierownicą Hyundaia i20 N Rally2, Francuz będzie chciał zdobyć punkty w mistrzostwach WRC2.

Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Sebastien loeb
Sebastien loeb
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Citroën
Kalle Rovanpera
Kalle Rovanpera
Pays fi.png
Stabilny Toyota
Popularne przedmioty

Wszystko, co musisz wiedzieć o WRC:

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) to sztandarowa seria tej dyscypliny. Powstał w 1973 roku pod auspicjami FIA. Jeśli chodzi o kierowców i pilotów, Sébastien Loeb i Daniel Elena odnieśli największe sukcesy w historii, zdobywając dziewięć tytułów mistrza świata w latach 2004–2012. Po stronie producentów to Scuderia Lancia jest posiadaczem rekordu liczby tytułów z dziesięć jednostek zdobytych w latach 1970. i 1990. XX wieku.

Kierowcy WRC, których będziemy śledzić w 2022 roku:

Po raz pierwszy od ponad piętnastu lat ani Sébastien Loeb, ani Sébastien Ogier, którzy w tym okresie zdobyli prawie wszystkie tytuły, nie walczą o całość mistrzostw świata. Tych dwóch mężczyzn nadal będzie godnych naśladowania, ponieważ nadal będą rywalizować w niektórych rundach. Jeśli chodzi o walkę o koronę świata, Elfyn Evans (Toyota), Kalle Rovanperä (Toyota), Thierry Neuville (Hyundai) i Ött Tänak (Hyundai) będą czterema mężczyznami, których warto obserwować.

Kim są 3 najbardziej utytułowani kierowcy rajdowi WRC na świecie?

Sébastien Loeb i Daniel Elena to duet odnoszący największe sukcesy w historii rajdowych mistrzostw świata z dziewięcioma tytułami zdobytymi w latach 2004-2012. Wyprzedzają kolejny francuski tandem: Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassię, ze swojej strony ośmiokrotnych mistrzów świata. Trzecie miejsce na podium zajmują Tommi Mäkinen i Juha Kankkunen (4 tytuły).

Jaki jest najlepszy samochód rajdowy?

W ciągu ostatnich czterech lat Toyota Yaris WRC i Hyundai i20 WRC to dwa samochody, które rywalizowały o tytuł mistrza świata. Jednak od początku sezonu 2022 Ford Puma WRC należący do M-Sport również odniósł zwycięstwo dzięki Sébastienowi Loebowi w 2022 roku.

Gdzie oglądać WRC?

We Francji kanał telewizyjny Canal+ posiada prawa do transmisji WRC. Istnieje także możliwość śledzenia na żywo wszystkich odcinków specjalnych w serwisie WRC+ w ramach subskrypcji WRC+.

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)