Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Mikołaj Lapierre
Mikołaj Lapierre
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Alpine
André Negrao
André Negrao
Pays nr png
Stabilny Alpine
Popularne przedmioty

Wszystko, co musisz wiedzieć o 24-godzinnym wyścigu Le Mans:

24-godzinny wyścig Le Mans to 24-godzinne zawody samochodowe organizowane przez Automobile Club de l'Ouest, które zazwyczaj odbywają się w połowie czerwca. Istniejąca od 1923 roku impreza sportów motorowych należy do najbardziej prestiżowych na świecie. Stanowi honorowy tytuł Potrójnej Korony z tytułem mistrza świata Formuły 1 i wyścigu Indianapolis 500. 24-godzinny wyścig Le Mans jest sztandarową imprezą Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) od 2012 roku. Po pamiętnej edycji z okazji stulecia, naznaczonej zwycięstwem Ferrari i powrotem do najwyższej kategorii wyścigów długodystansowych, wyścig 24 2024-godzinny wyścig Le Mans zapowiada się równie spektakularnie wraz z pojawieniem się hipersamochodu i pojawieniem sięAlpine, BMW i Lamborghini w Sarthe. Teraz nieobecne w WEC, LM P2 będą wierne spotkaniu Le Mans, podobnie jak nowa kategoria LMHGT3, która w 2024 roku zastąpiła GTE.

Których kierowców i producentów warto śledzić podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024?

Wielu znanych kierowców będzie obecnych w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2024. Myślimy w szczególności o Sébastienie Buemi z Toyoty, Jensonie Buttonie w Porsche klienta Hertz Team JOTA, Robercie Kubicy za kierownicą trzeciego Ferrari 499P AF Corse. Na pokładzie Ferrari z numerem 50 Antonio Giovinazzi, James Calado i Alessandro Pier Guidi będą próbowali obronić zdobytą w zeszłym roku koronę. Porsche, które jest rekordzistą pod względem zwycięstw w Le Mans (19), będzie dążyć do dwudziestego sukcesu w Sarthe z armadą sześciu 20, w tym trzech oficjalnych w barwach Penske Motorsport. Znajdziemy renomowane ekipy, w skład których wchodzą m.in. Felipe Nasr, Nick Tandy Mathieu Jaminet, Matt Campbell, Dane Cameron, Michael Christensen, Frédérick Makowiecki, Kévin Estre, Laurens Vanthoor i André Lotterer. W Peugeot będziemy śledzić występy Loïca Duvala, Paula di Resty, Nico Muellera, Jean-Erica Vergne’a, Mikkela Jensena i Stoffela Vandoorne’a. Cadillac nie został pominięty przez Sébastiena Bourdaisa, Earla Bambera, Alexa Lynna, Rengera van der Zande, Pipo Deraniego, Jacka Aitkena, Scotta Dixona i Alexa Palou, dwukrotnego mistrza IndyCar. W LM P963 głównymi bohaterami są Louis Delétraz, zwycięzca 2-godzinnego wyścigu w Sebring, czy Filipe Albuquerque i Ritomo Miyata, mistrzowie Super Formuły i Super GT 12. W nowej klasie LMGT2023 będziemy podążać śladami Francuzki Doriane Pin i jej koleżanki Żelazne Damy.

Jaka jest data 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2024?

24-godzinny wyścig Le Mans 2024 będzie 92. edycją wyścigu Sarthe i odbędzie się w weekend 15 i 16 czerwca.

Kiedy otwarta jest kasa biletowa na 24-godzinny wyścig Le Mans 2024?

Kasa biletowa na 24-godzinny wyścig Le Mans 2024 jest już otwarta i dostępna na oficjalnej stronie internetowej 24-godzinnego wyścigu Le Mans, na której znajdują się różne oferty.

Jakie samochody biorą udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans?

W 24-godzinnym wyścigu Le Mans w roku 2024 rywalizować będą trzy kategorie: Hypercar, LM P2, LMGT3. Kategoria Hypercar przejęła od LM P1 w 2021 roku. W tym roku GT3 zastąpiły GTE.

Jak działa 24-godzinny wyścig Le Mans?

24-godzinny wyścig Le Mans rozpoczyna się na tydzień przed wyścigiem dwoma dniami kontroli administracyjnych i technicznych. Dzień testowy następuje w niedzielę 9 czerwca. Po bezpłatnych sesjach treningowych w czwartek 13 czerwca odbędzie się Hyperpole. Wielka Parada kierowców biorących udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2024 odbędzie się w piątek 14 czerwca na ulicach Le Mans. Ostatecznie start wyścigu nastąpi w sobotę 15 czerwca o godzinie 16:24 i potrwa XNUMX godziny. Kierowcy na zmianę zasiadają za kierownicą swojego pojazdu aż do mety.

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)