Nicolas Ciamin wyrusza na safari

Nicolas Ciamin wraz z zespołem 2C Compétition i swoim pilotem Yannickiem Roche weźmie udział w Safari. Odkrywając to wydarzenie za kierownicą Hyundaia i20 N Rally2, Francuz będzie chciał zdobyć punkty w mistrzostwach WRC2.

Chrono

Więcej wiadomości

Piloci

Carlos Sainz Senior
Carlos Sainz Senior
Pays es.png
Stabilny Audi
Sebastien loeb
Sebastien loeb
Pays Flaga_Francji.svg
Stabilny Citroën
Kalle Rovanpera
Kalle Rovanpera
Pays fi.png
Stabilny Toyota
Popularne przedmioty

Wszystko, co powinniście wiedzieć o rajdzie:

Na tej stronie możesz śledzić aktualności ze światowych, europejskich i krajowych rajdów. Jeśli chodzi o WRC (mistrzostwa świata), to jest to pierwszy rok bez dwóch liderów tej dyscypliny, Sébastiena Loeba i Sébastiena Ogiera. Jest to także pierwszy raz, kiedy w tych mistrzostwach biorą udział samochody hybrydowe. Rajdowe mistrzostwa Francji rozgrywane są od 1967 roku.

Kierowcy rajdowi, którymi warto się kierować w 2022 roku:

Po raz pierwszy od ponad piętnastu lat ani Sébastien Loeb, ani Sébastien Ogier, którzy w tym okresie zdobyli prawie wszystkie tytuły, nie biorą udziału w całych mistrzostwach świata. Tych dwóch mężczyzn nadal będzie godnych naśladowania, ponieważ nadal będą rywalizować w niektórych rundach. Jeśli chodzi o walkę o koronę świata, Elfyn Evans (Toyota), Kalle Rovanperä (Toyota), Thierry Neuville (Hyundai) i Ött Tänak (Hyundai) będą czterema mężczyznami, których warto obserwować. Nie zapominając o kierowcach Rajdu Francji, których aktualności można znaleźć na naszej dedykowanej stronie.

Co to jest wiec?

Rajdy to dyscyplina samochodowa, w której kierowcy i ich piloci rywalizują w wyścigach na czas na zamkniętych drogach. Rajd składa się z różnych odcinków specjalnych, a dodanie czasów każdego odcinka specjalnego pozwala na zwycięstwo najszybszej załodze. W rajdach są różne mistrzostwa, od WRC (mistrzostwa świata) po rajdy lokalne.

Jak wystartować w rajdzie?

Rozpoczęcie startów w rajdach jest jednocześnie bardzo proste i bardzo skomplikowane. Na papierze najtrudniejszą częścią jest zdobycie samochodu. Powinieneś także wykupić licencję w swoim kraju i przechodzić kolejne poziomy. Oczywiście wymaga to praktyki, a lekcje latania mogą być bardzo przydatne. Następnie pozostaje tylko kupić wszystkie elementy zabezpieczające przed wypuszczeniem koni!

Kto stworzył wiec?

Według kilku źródeł pierwsza forma wiecu datuje się na rok 1894, podczas rajdu Paryż-Rouen. Ale dopiero w 1911 roku, wraz z powstaniem legendarnego Rajdu Monte Carlo, dyscyplina ta naprawdę narodziła się. Cel na ten moment: dotrzeć do Monako z różnych miast w Europie. Z drugiej strony, dopiero około lat pięćdziesiątych XX wieku, wraz z organizacją przez FIA Mistrzostw Europy (1950), bardziej nadzorowany rajd, jaki znamy dzisiaj, naprawdę ujrzał światło dzienne, z zamkniętymi drogami i parki serwisowe.

Jak śledzić Rajd?

Jeśli chodzi o WRC, prawa do transmisji we Francji posiada Canal +. Od tego sezonu kanał kodowany przywiązuje większą wagę do rajdów, transmitując większość każdego wydarzenia sezonu. Niektóre wiece są nawet transmitowane w całości. Dzięki platformie WRC+ będziesz mógł śledzić WRC także online. Powyżej znajdziesz pełną transmisję wszystkich wydarzeń WRC.

Autohebdo – często zadawane pytania (FAQ)