Formuła e – Full Course Yellow wprowadzona w sezonie 2

Organizatorzy Formuły E ogłosili dzisiaj, że system Full Course Yellow zostanie przyjęty w mistrzostwach w pełni elektrycznych pojazdów jednomiejscowych w latach 100–2015.

opublikowany 30/09/2015 à 13:49

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Full Course Yellow wprowadzona w sezonie 2

Drugi sezon Formuła e, które rozpoczną się 24 października w Pekinie w Chinach, będą charakteryzowały się nowością zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem przepisów sportowych. Oprócz nowych układów napędowych opracowanych wewnętrznie przez kilka zespołów, zasady sportowe przeszły już kilka zmian, m.in nowy system kwalifikacji, Z ograniczone zmiany sterowników, lub Wzmocnienie wentylatora przedłużony w wyścigu.

W tę środę jest to system Pełny kurs żółty, już obecny w WEC lub w Blancpain GT Series, która została oficjalna na lata 2015-2016. Piloci muszą przestrzegać tego reżimu prędkość 50 km/h, zachowaj odstęp od poprzedzającego samochodu i poruszaj się w jednym rzędzie. Pitlane będzie otwarte pod FCY, ale prędkość będzie nadal ograniczona do 50 km/h.

Ponadto kary zostaną zweryfikowane na tę drugą kampanię. Stewardowie wyścigu będą mogli zastosować cztery poziomy sankcji:

A)   Kara pięciu sekund odmierzona w pitlane przed rozpoczęciem zmiany kierowcy lub dodana do czasu wyścigu, jeśli kara zostanie nałożona po zatrzymaniu.
B)   Kara dziesięciu sekund, obowiązująca w ten sam sposób, co kara pięciu sekund.
C)   Przejazd
D)   Dziesięciosekundowy przystanek i jazda.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz