Formuła e – Robin Frijns: „Inne wyzwanie”

Holender Robin Frijns ma nadzieję zapewnić sobie miejsce w Formule E na sezon 2015-2016 w barwach Andretti Autosport po sierpniowych testach.

opublikowany 02/09/2015 à 13:57

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Robin Frijns: „Inne wyzwanie”

W pierwszej części swojej kariery w jednomiejscowy, Robin Frijns zdominował każdą kategorię, przez którą przeszedł. Formuła BMW, Formuła Eurocup Renault 2.0, Formuła Renault 3.5, z trzema tytułami w trzech sezonach, przyszłość Holendra zdawała się zmierzać prosto w stronę F1.

Po dwóch sezonach jako pilot testowy w Saubera, potem Caterhama, zanim ta ostatnia formacja napotkała trudności, które doprowadziły do ​​zakończenia jej działalności, rodak z Maastricht skierował swoją karierę w stronę GT i mistrzostw Blancpain. Mieszkaniec Team WRT, obecnie dominuje w rankingach Sprintu przed weekendowym spotkaniem Portugalii w Portugalii i już przy pierwszej próbie może ponownie zdobyć tytuł.

Wcześniej były kierowca Fortec w FR 3.5 mógł wśliznąć się na siedzenie a Formuła e podczas testów przedsezonowych 2015–2016 w Donington w Anglii, w imieniu zespołu Andretti Autosport. Nowe wyzwanie i powrót do jednomiejscowych pojazdów dla Frijns.

„Jest trochę wolniejszy niż inne serie, w których brałem udział, ale jazda nim daje mnóstwo frajdy. Masz przy sobie całą tę technologię i mnóstwo rzeczy do zrobienia z kierownicą. Zarządzanie baterią i regeneracja to zupełnie inne wyzwanie. » – wskazuje na oficjalnej stronie dyscypliny.

Robin Frijns ma nadzieję, że wraz z nim zdobędzie drugie miejsce w amerykańskiej drużynie Szwajcarka Simona de Silvestro. Andretti Autosport również zdecydował aby powrócić do pakietu pierwszego sezonu na nadchodzącą kampanię Formuły e.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz