Cassidy powstrzymuje Frijnsa i wygrywa Diriyah 2 E-Prix

Wicemistrz świata Nick Cassidy (Jaguar) zwyciężył w tę sobotę podczas Diriyah 2 E-Prix po kontrolowanym wyścigu i solidnej obronie przed Robinem Frijnsem (Envision) i Oliverem Rowlandem (Nissan).

opublikowany 27/01/2024 à 18:52

Doriana Grangiera

Pierwsze zwycięstwo Nicka Cassidy'ego w tym sezonie! © Joao Filipe / DPPI

• Wczoraj panujący mistrz świata, dziś wicemistrz świata: dzień po zwycięstwie Jake’a Dennisa w Arabii Saudyjskiej przyszła kolej na Nicka Cassidy’ego, zdobywając nagrodę E-Diriyah Prize 2. Kierowca Jaguara odnosi swój pierwszy sukces w karierze sezon dzięki doskonale zrealizowanej strategii wyścigowej i dobremu zarządzaniu pomimo presji wywieranej przez Robina Frijnsa i Olivera Rowlanda.
  • Startując z pole position, Oliver Rowland szybko stracił przewagę wynikającą z pozycji startowej na rzecz Robina Frijnsa. Następnie kierowca Envision stracił prowadzenie w wyścigu po walcu w trybie ataku: podobnie jak dzień wcześniej Nick Cassidy postanowił poczekać trochę dłużej na wykonanie swoich dwóch przejazdów, tworząc jednocześnie wystarczającą lukę, aby wydostać się ze strefy detekcji w głowie . Nowozelandczyk notuje swoje pierwsze zwycięstwo z Jaguarem oraz trzecie podium i trzy wyścigi w tym sezonie.
  • Robin Frijns (2. miejsce) i Oliver Rowland (3. miejsce) po raz pierwszy w sezonie zdobyli podium, nie zdobywając żadnego w 2023 r. Nissan również zdobywa pierwsze punkty w tym roku, zdobywając łącznie 23 punkty w trzeciej rundzie mistrzostw to także zasługa ośmiu jednostek zarejestrowanych przez Sachę Fenestraza i jego 6. miejsca na mecie.
  • Jean-Éric Vergne i Stoffel Vandoorne również zajęli punkty, nie poprawiając jednak swoich pozycji wyjściowych: Francuz zajął 8. miejsce, Belg 5. pomimo nieudanego przejścia przez strefę trybu ataku…
  • Wystarczająco rzadkie, aby zostać odnotowane Formuła E : przez cały weekend nie interweniował samochód bezpieczeństwa! Drugi wyścig rozgrywany w Diriyah został jednak przerwany przez krótką żółtą flagę po wypadnięciu Jehana Daruvali z toru.
  • Dzięki temu sukcesowi Nick Cassdy przeprowadził doskonałą operację z księgowego punktu widzenia i przejął pełną kontrolę nad mistrzostwem kierowców z 56 punktami, wyprzedzając Pascala Wehrleina (38 punktów) i Jean-Érica Vergne'a (33 punkty).