Dżakarta – Wyścig 1: Pascal Wehrlein wygrywa przed Jake’em Dennisem

Pascal Wehrlein wygrał pierwszy wyścig e-Prix w Dżakarcie, rozegrany w sobotę 1 czerwca. Niemiec pokonał Jake’a Dennisa i Maximiliana Günthera.

opublikowany 03/06/2023 à 10:48

Walenty GLO

Pascal Wehrlein wygrywa pierwszy wyścig w Dżakarcie – fot. Thomas Fenetre / DPPI

• Au départ, Maximilian Günther (Maserati MSG Racing) a conservé la première place face à son compatriote Pascal Wehrlein (TAG Heuer Porsche Formula E Team), parti 3e sur la grille.
  • Kierowca Porsche objął prowadzenie już na trzecim okrążeniu i utrzymał tę pozycję do końca.
  • Wehrlein wyprzedził Jake’a Dennisa (Avalanche Andretti Formula E) i wygrał pierwszy wyścig weekendu w Indonezji.
  • Na podium stanął Maximilian Günther.
  • Kierowcy DS PENSKE, Stoffel Vandoorne i Jean-Eric Vergne, zajęli 4. i 5. miejsca.
  • Nowe starcie kierowców Jaguara w tym sezonie: Sam Bird wytrącił Mitcha Evansa z równowagi kilka okrążeń przed flagą w szachownicę.
  • Lider mistrzostw Nick Cassidy (Envision Racing) uplasował się na 7. miejscu.
  • Do zobaczenia w tę niedzielę o 10:00 (czasu francuskiego) na drugim wyścigu weekendu.