Niepewność dotycząca wyścigu E-Prix w Hyderabadzie w 2024 r

Kalendarz na sezon Formuły E 2024 może zostać skrócony o jedną rundę. Odbycie E-Prix w Hyderabad (Indie) jest rzeczywiście niepewne.

opublikowany 29/12/2023 à 16:04

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Niepewność dotycząca wyścigu E-Prix w Hyderabadzie w 2024 r

Czy Hyderabad zobaczy Formułę E w 2024 roku - Zdjęcie: Bastien Roux / DPPI

Po pierwszej edycji w 2023 r. wyścig Hyderabad E-Prix (Indie) ponownie zaplanowano w kalendarzu sezonu 2024. Formuła E na tym samym obwodzie miejskim stolicy i największego miasta indyjskiego stanu Telangana.

Zaplanowana na 10 lutego czwarta runda przyszłego roku budżetowego pozostaje jednak niepewna. Rzeczywiście, były przywódca indyjskiego stanu Telangana, Anjani Kumar, został zawieszony w pełnieniu z powodu rzekomego naruszenia kodeksu wyborczego. Wydaje się, że ta zmiana w administracji zagraża dobrym wynikom zawodów E-Prix.

« W następstwie niedawnego oficjalnego komunikatu nowego rządu Telangany Formuła E zwraca się o pilne wyjaśnienia dotyczące swoich zobowiązań umownych wynikających z umowy oraz tego, jak może to wpłynąć na wyścig w Hyderabad. „, wskazano na Mistrzostwa Świata Formuły E w komunikacie prasowym z czwartku, 28 grudnia.

FE nie wydaje się zbyt optymistyczna, jeśli chodzi o organizację swojego wydarzenia: „ Na podstawie treści otrzymanego pisma Formuła obawia się, że wyścig nie odbędzie się zgodnie z planem. »

« Zespół zarządzający Formuły E spotkał się z nowym kierownictwem rządu Telangany bezpośrednio po wyborach, które odbyły się na początku tego miesiąca i od tego czasu trwają dyskusje. »

Organizatorzy w swoim komunikacie przypominają, że poczyniono już znaczące inwestycje i opierając się na poprzedniej edycji, powinny one być znacznie mniejsze niż korzyści gospodarcze dla regionu.

« Ponieważ do wydarzenia pozostało zaledwie kilka tygodni i znajduje się ono w końcowej fazie przygotowań, Formuła E, jej partnerzy i dostawcy dokonali już znacznych inwestycji komercyjnych w wydarzenie. »

« Inauguracyjny konkurs E-Prix w Hyderabad, który odbył się w lutym tego roku, wygenerował prawie 84 miliony dolarów pozytywnego wpływu gospodarczego na region, znacznie więcej niż koszty ogólne poniesione przez Formułę E i rząd Telangany. »

W oczekiwaniu na odpowiedź mistrzostwa wskazują, że „ dalsze aktualizacje będą pojawiać się w odpowiednim czasie. »

Już podczas swojej pierwszej edycji konkurs E-Prix w Hyderabad przyciągnął uwagę ze względu na problemy z infrastrukturą i budową, które opóźniały realizację niektórych instalacji. W weekend doszło również do kilku problemów operacyjnych, a także sprzeczek między widzami a sędziami. Od strony sportowej zwycięstwo odniósł Francuz Jean-Éric Vergne (DS Penske).

CZYTAJ TAKŻE > „Szarża atakująca” nadejdzie w 2024 r.: jak to działa?

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz