Nick Cassidy wygrywa E-Prix Monako

Nick Cassidy, już zwycięzca w Berlinie, zrobił to ponownie, wygrywając na ulicach Księstwa w Monako, przed Mitchem Evansem i Jake'em Dennisem.

opublikowany 06/05/2023 à 15:56

Doriana Grangiera

©DPPI

• Drugi z rzędu sukces Nicka Cassidy'ego w tym sezonie! Nowozelandczyk, który dwa tygodnie temu zwyciężył w Berlinie, powrócił do zwycięstwa, wygrywając E-Prix Monako w tę sobotę.
  • Kierowca Envision, który startował z 9. miejsca na starcie, szybko wrócił na czoło wyścigu dzięki agresywnemu wyprzedzaniu na pierwszych okrążeniach, a następnie odpieraniu ataków Mitcha Evansa za nim.

• Podobnie jak w Berlinie, na mecie był to dublet dla Nowej Zelandii z drugim miejscem dla Mitcha Evansa i dubletem dla silników Jaguara. Jake Dennis wykonuje ostatni stopień podium.
  • Pozbawiony pole position po kwalifikacjach Sacha Fenestraz nie stanął na podium, zajmując 4. miejsce. To najlepszy wynik w sezonie kierowcy Nissana. Jego kolega z drużyny, Norman Nato, miał wypadek w wyścigu ze złamanym skrzydłem w wyniku kontaktu z Rascasse i zajął 18. miejsce.
  • Świetny powrót kierowców DS-Penske. Zaczynając od ostatniego rzędu, Jean-Éric Vergne (7.) i Stoffel Vandoorne (9.) zdołali wrócić do strefy punktowej i oszczędzić kilka punktów na drużynowe mistrzostwo zdominowane przez Envision.
  • Wyścig został przerwany przez dwa samochody bezpieczeństwa: pierwszy po kontakcie Dana Ticktuma z Maximilianem Güntherem na podjeździe Beau Rivage, a drugi na samym końcu wyścigu po wypadku Nico Müllera w Sainte-Dévote.

• W mistrzostwach Nick Cassidy obejmuje prowadzenie w klasyfikacji kierowców dzięki temu książęcemu zwycięstwu na ulicach Monte-Carlo, zdobywając 121 punktów. Pascal Wehrlein nadal ma 100 punktów i zajmuje 11. miejsce w Monako, a zagrażają mu Jake Dennis (96 punktów) i Mitch Evans (94 punkty). Jean-Éric Vergne ratuje meble i zajmuje obecnie 5. miejsce z 87 punktami.