Formuła e – Jacques Villeneuve: „To prawdziwe wyścigi”

Ostrożnie podchodząc do Formuły e w momencie jej wprowadzenia, Jacques Villeneuve powiedział AUTOhebdo, że jest zachwycony możliwością dołączenia do mistrzostw w stu procentach elektrycznych jednomiejscowych samochodów z Venturim.

opublikowany 21/10/2015 à 14:01

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Jacques Villeneuve: „To prawdziwe wyścigi”

Wystarczyło kilka obrotów kołami podczas sesji jazdy na torze Paul-Ricard w Var Jacques Villeneuve był przekonany, że rozpocznie pełny sezon z zespołem Venturi Formuła e.

Kanadyjczyk, mistrz świata w F1 1997, wydawał się powściągliwy w stosunku do tej dyscypliny w momencie jej wprowadzenia, ale jego wątpliwości zostały rozwiane. « Odkryłem inny świat, inny sposób pracy, zwierza się AUTOhebdo. Na początku musiałem się ogarnąć. Ponieważ niemożliwe jest przejechanie więcej niż czterdziestu okrążeń w ciągu dnia testowego, trzeba zrobić wszystkiego po trochu: regulacji, oszczędzania energii…”

Jestem zachwycony możliwością bycia częścią przygody Venturiego wraz ze Stéphane’em Sarrazinem, byłym pilotem Williams nie kryje zniecierpliwienia, ponieważ w najbliższy weekend w Pekinie w Chinach rozpoczyna się sezon 2015-2016. „Szczerze mówiąc, jestem podekscytowany jak cholera! Czy zespoły i kierowcy traktują te mistrzostwa bardzo poważnie? To są prawdziwe samochody wyścigowe i To są prawdziwe wyścigi. »

Znajdź nasz pełny wywiad z Jacques’em Villeneuve’em, a także nasz plik prezentacji na sezon Formuły e 2015–2016 w numerze 2034 AUTOhebdo, który jest już dostępny w wersji cyfroweji w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz