Vandoorne szefem, NATO pozbawione podium

Belg w najpiękniejszy sposób ratuje rzymski weekend. Jednocześnie po mecie Francuz został zdegradowany przez kierunek wyścigu.

opublikowany 11/04/2021 à 14:14

Gonzalo Forbes

Czwarty na starcie Stoffel Vandoorne (Mercedes) avait un seul objectif en tête après son abandon de la veille : gagner. Pour y parvenir, le Belge devait se défaire du poleman Nick Cassidy (Virgin), Norman Nato (Venturi) et Pascal Wehrlein (Porsche).

Misja, która zajęła mu tylko kwadrans. Szybko pozbywszy się Nicka Cassidy'ego, który popełnił błąd i spadł z rankingu, Stoffel Vandoorne pokonał Francuza Normana Nato, po czym zaskoczył lidera Pascala Wehrleina na początku 8. pętli.

Pochodzący z Kortrijk stworzył następnie niezłą przewagę ze swoim wicemistrzem Alexem Simsem (Mahindra) i musiał wytrzymać tylko do szachownicy. Wjazd samochodu bezpieczeństwa po wypadku René Rasta (Audi) mógł przerwać końcówkę wyścigu, ale Belg utrzymał się i zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie, drugie w swojej karierze.

Zakwalifikowany jako 6. Alex Sims zajął dobre drugie miejsce na mecie, tuż przed Francuzem Normanem Nato, który po raz pierwszy stanął na podium. Zawodnik Cannais został jednak zdegradowany ze względu na nadmierne zużycie energii i w związku z tym zmuszony był ustąpić miejsca Pascalowi Wehrleinowi, który początkowo zajmował 4. miejsce.

Zwycięzca pierwszego wyścigu w Rzymie w tę sobotę, Jean-Éric Vergne (DS Techeetah), dojechał na 11. miejscu. Jego kolega z drużyny, António Félix Da Costa, startując z 7. pozycji, uplasował się na 15. pozycji.

Wyścig, o którym zapomnisz, w Audi. Podobnie jak dzień wcześniej Mercedes, niemiecki zespół nie widział, aby żaden z jego dwóch kierowców (Luca di Grassi i René Rast) dotarł do mety.

W klasyfikacji kierowców Sam Bird pozostaje liderem z 43 punktami. Za nimi plasują się Mitch Evans i Robin Frijns z odpowiednio 39 i 34 jednostkami. Zwycięzca dnia Stoffel Vandoorne jest czwarty, ze stratą 4 długości do lidera. Nycka de Vriesa i Pascal Wehrlein mają po 32 punkty.

Znajdź analizę rzymskiego e-Prix przeprowadzoną przez naszych ekspertów w AUTOhebdo nr 2307, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersja cyfrowa i środa w kioskach.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.