Ryo Hirakawa wygrywa na Autopolis, Sacha Fenestraz jest drugi

Drugie zwycięstwo w tym sezonie Ryo Hirakawy (Team Impul) na torze Autopolis, po dobrym powrocie z 8. miejsca na starcie. Drugie miejsce zajął Francuz Sacha Fenestraz (Kondo Racing).

opublikowany 22/05/2022 à 09:42

Doriana Grangiera

Ryo Hirakawa zwyciężył w czwartej rundzie sezonu Super Formula na torze Autopolis (Japonia). Kierowca Team Impul spisał się znakomicie, po mistrzowsku. Startując z 8. miejsca na starcie, Japończyk miał świetny start i już po pierwszym okrążeniu awansował na 3. miejsce opiekunka do tyczki Tomoki Nojiri (Team Mugen) i Tadasuke Makino (Dandelion Racing).

Après intervention de la voiture de sécurité sur une sortie de piste de Toshiki Oyu, Hirakawa a pu subtiliser la 2e place de Makino. Le pilote de Toyota en Hypercar a finalement récupéré la tête de course avec une stratégie d’overcut sur Nojiri à la mi-course. Tout en gestion, Hirakawa a remporté à Autopolis sa deuxième victoire cette saison, après la course inaugurale à Fuji.

Za nim, na drugim miejscu uplasował się Sacha Fenestraz (Kondo Racing). Francuz wzorował się na strategii zwycięzcy dnia, co było opłacalnym wyborem dla niego, który w tym sezonie zdobył swoje drugie podium. Atsushi Miyake (Team Goh) zamyka czołową trójkę. Giuliano Alesi (Team TOM'S) w końcu wycofał się na kilka okrążeń przed metą i jest sklasyfikowany na 2. miejscu.

Tym nowym sukcesem Ryo Hirakawa wraca do mistrzostw i wyróżnia się na tle peletonu. Drugi z 60 punktami zbliża się do lidera tabeli Tomoki Nojiri (67 punktów). Dzięki swojemu podium Sacha Fenestraz awansował na trzecie miejsce w mistrzostwach (35 punktów).

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.