Fe – Di Grassi wykluczony z ePrix Meksyku

Lucas di Grassi został wykluczony z ePrix Meksyku po przekroczeniu linii mety jako zwycięzca, przed Jérôme d'Ambrosio i Sébastienem Buemi.

opublikowany 13/03/2016 à 08:33

Ta decyzja może mieć istotne konsekwencje dla wyniku sezonu. Lucas di Grassi (Abt Audi Sport) został wykluczony z wyścigu ePrix Meksyku po tym, jak został ogłoszony zwycięzcą przed Jérôme d'Ambrosio (Dragon Racing) i Sébastien Buemi (Renault e. Tamy).

Brazylijczyk, który objął prowadzenie w mistrzostwach z sześcioma punktami przewagi nad Szwajcarem, dostrzegł swoje jednomiejscowy kontrolowane o 1,8 kg mniej niż regulacyjne 888 kg. Obecnie znajduje się 22 jednostki za szwajcarskim pilotem, który dziedziczy drugie miejsce za Belgiem, który dziedziczy sukcesy na zielonych dywanach, natomiast Nicolas Prost (Renault e.Dams) zajmuje nowe podium z przodu Loic Duval (Wyścigi smoków) i Robin Frijns (Andretti FE).

Zapoznaj się z relacją z meksykańskiego ePrix w numerze 2054 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.