FE – Pierwsze zwycięstwo Rosenqvista

Felix Rosenqvist (Mahindra) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E w pierwszym wyścigu weekendu w Berlinie, przed Lucasem Di Grassi (Abt Schaeffler).

opublikowany 10/06/2017 à 17:31

Jeremy’ego Satisa

Startując z trzeciej pozycji, Felix Rosenqvist wykorzystał słaby start Jose Marii Lopeza (DS Virgin) i zajął drugie miejsce za Lucasem Di Grassi (Abt Schaeffler), który wystartował z pole position. W międzyczasie, Sébastien Buemi (Renault e.dams) nie zyskała na starcie żadnego miejsca i pozostała na 14. pozycjie pozycji.

Klasyfikacja nie uległa zmianie przed wjazdem do boksów, ponieważ Rosenqvist wyprzedził Di Grassiego przed zmianą samochodu i wyjechał przed niego. Buemi wrócił w 9e pozycji przed zatrzymaniem.

Oprócz utraty trzech miejsc przez Sama Birda (DS Virgin) podczas pit stopów, hierarchia w czołówce nie została zachwiana, zanim Buemi rozpoczął swój powrót, wyprzedzając Birda, Daniela Abta (Abt Schaeffler) i jego kolegę z drużyny Nicolasa Prost (Renault e.dams). Nie udało mu się wyprzedzić Jeana-Erica Vergne’a (Techeetaha) na 5e miejsce, ale Francuz otrzymał 5 sekund kary za „niebezpieczne wypuszczenie” podczas zmiany samochodu.

Dlatego Felix Rosenqvist zapisał swoje pierwsze zwycięstwo w Formuła E i pierwszy dla Mahindry, przed Lucasem Di Grassi i Nickiem Heidfeldem, którzy dla indyjskiej drużyny stanęli na podium. Jose Maria Lopez zajął 4e przed e.damami Renault Buemi i Prost. Na kolejnych miejscach znaleźli się Daniel Abt i Sam Bird, a Vergne uplasowała się na 9. miejscue po swojej karze. Maro Engel (Venturi) znalazł się w pierwszej dziesiątce. Po stronie francuskiej Stéphane Sarrazin (Techeetah) zajął 10. miejscee, Loic Duval (Faradaya Future Dragon Racing) zajął 16. miejscee podczas gdy Tom Dillmann (Venturi) miał 19 late po przejechaniu z powodu zużycia zbyt dużej ilości energii.

Zapoznaj się z pełną relacją z Berlin ePrix, przygotowaną przez naszych specjalnych korespondentów, w numerze 2118 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej, a od tej środy w kioskach.