Formuła e – Alain Prost: „Mamy małą przewagę”

Współzałożyciel zespołu Renault e.dams nie krył satysfakcji z końcówki pekińskiego ePrix, w której wyraźną dominację miał Sébastien Buemi.

opublikowany 28/10/2015 à 17:42

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Alain Prost: „Mamy małą przewagę”

Ulice chińskiej stolicy wokół Ptasiego Gniazda wibrowały w rytm Jednomiejscowy Renault e.dams Sébastiena Buemiego w ostatnią sobotę, podczas otwarcia drugiego sezonu Formuła e w Pekinie.

Autor pole position, Szwajcar szkolenie Jean-Paula Driota i Alain Prost w dużej mierze zdominował wyścig. Ze swojej strony Nicolas Prost, walczący o podium i możliwy dublet dla francuskiej drużyny, nie był w stanie do końca obronić swoich szans z powodu uszkodzonego tylnego skrzydła. Czterokrotny mistrz świata F1 był więcej niż zadowolony z pokazanych występów.

„Jesteśmy zachwyceni przyjętymi wskazówkami technicznymi, Renault naprawdę wykonał dobrą robotę, – komentuje Francuz. Wiele się nauczyliśmy i postąpiliśmy słusznie. To prawda, że ​​mamy niewielką przewagę. Myślę, a przede wszystkim mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać w tym roku. » Sébastien Buemi przegrał jednym punktem w pierwszym sezonie przeciwko Brazylijczykowi Nelsonowi Piquetowi Jr, który zdobył koronę w londyńskim finale.

Pełny raport z Pekińskiego ePrix, przygotowany przez naszego specjalnego korespondenta w Chinach, znajdziesz w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępnym już w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)