Formuła e – Buemi i Renault e.dams na pole position w Pekinie

Pierwsza sesja kwalifikacyjna drugiego sezonu Formuły e sprzyjała Szwajcarowi Sébastienowi Buemi, który w wyścigu Super Pole pokonał swojego kolegę z drużyny Nicolasa Prosta.

opublikowany 24/10/2015 à 07:39

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Buemi i Renault e.dams na pole position w Pekinie

Renault e. tamy potwierdził swój status faworyta drugiego sezonu serialu Formuła e. Stajnia Jean-Paula Driota i Alain Prost dzięki temu stanął w pierwszym rzędzie pola startowego ePrix w Pekinie Sébastien Buemi i Nicolas Prost.

Szwajcar był najszybszy w Super Pole, w którym wzięło udział pięciu najszybszych kierowców w grupach kwalifikacyjnych, z najlepszym okrążeniem w 1'37 ″ 297lub 284 tysięczne przewagi nad swoim francuskim kolegą z drużyny.

Drugi rząd zajmą Niemcy Nick Heidfeld (Mahindra) i Lucas di Grassi (ABT Audi Sport), którzy poprzedzają Jean-Eric Vergne (DS Virgin Racing), który podczas ostatniej próby zjechał na wprost podczas hamowania na pierwszym zakręcie chińskiego toru.

Stéphane Sarrazin (Venturi)
rozpocznie to pierwsze spotkanie w sezonie na szóstej pozycji obok Vergne, podczas gdy Loic Duval (Wyścigi smoków) zajmie miejsce w czwartym rzędzie, za Bruno Senną (Mahindrą).

Jacques Villeneuve (Venturi) wystartuje z 12. pozycji przed dwoma jednomiejscowymi samochodami Amlin Andretti, Robinem Frijnsem i Simoną de Silvestro. Nathanaël Berthon (zespół Aguri) ustanowił 17. najszybszy czas przed panującym mistrzem Nelsonem Piquetem Jr (NEXTEV China Racing), który miał trudności w EL1 i który wystartuje z ostatniej pozycji.

Wyścig ePrix w Pekinie rozpocznie się o godzinie 10:XNUMX czasu francuskiego i będzie transmitowany na żywo w Canal + Sport.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz