Czwarte zwycięstwo Roberta Shwartzmana

Startując z pole position dzięki odwróconej pozycji startowej, Robert Shwartzman odniósł swój czwarty sukces w sezonie w Bahrajnie, wygrywając wyścig sprinterski.

opublikowany 29/11/2020 à 12:02

Jeremy’ego Satisa

Jest obecnie najbardziej zwycięskim kierowcą w tym sezonie. Wygrywając wyścig sprinterski Grand Prix Formuła 2 z Bahrajnu Robert Shwartzman odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie. Rosjanin to człowiek, który wygrał najwięcej w tym sezonie. wygrał w tę niedzielę przed Nikita Mazepin (Hitech) i Louis Delétraz (Charouz).

Wyścig był szczególnie zacięty, zwłaszcza dla pretendentów do tytułu. W 8 rundzie Callum Ilott (UNI-Virtuosi) walczy z Mick Schumacher (Prema) zajmujący 4. miejsce, brutalnie uderzył Jehana Daruvalę w ślepy, ciasny lewy sektor 2. Wynik: rezygnacja z wyścigu dla Hindusa i kara za przejazd przez Brytyjczyka, który w ten sposób został skazany na niezdobycie punktów.

W tym wszystkim lider mistrzostw uniknął zderzenia czołowego, ale stwierdził, że jego układ kierowniczy jest lekko uszkodzony. Niemiec, ostatecznie siódmy, odebrał Ilottowi dwa małe punkty i ma teraz 7 punktów więcej.

Wyścig był bardziej skomplikowany Yuki tsunoda (Mops). Japończyk zaliczył znakomity start z 3. miejsca, jednak uderzenie Marcusa Armstronga (ART Grand Prix) na pierwszym zakręcie spowodowało przebicie mu prawego tylnego koła. Tym samym Nippon stracił 3. miejsce w mistrzostwach, ale pozostaje w pierwszej piątce, do której musi się dostać F1

Strona francuska Theo Pourchaire (HWA Racelab) został zmuszony do wycofania się na 6. okrążeniu po tym, jak w jego samochodzie zapaliła się gaśnica. jednomiejscowy. Giuliano Alesi (MP Motorsport) zajął 13. miejsce.