Vandoorne kończy sezon zwycięstwem w Berlinie

Autor pole position wcześniej tego dnia belgijski kierowca jako pierwszy wziął flagę w szachownicę i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w czwartek w Berlinie.

opublikowany 13/08/2020 à 20:15

Gonzalo Forbes

Podobnie jak dzień wcześniej Oliver Rowland (Nissan e.Dams), Stoffel Vandoorne również wybrał się na krótki spacer zdrowotny po Tempelhof. Belg, który jako pierwszy stanął na starcie, był także na mecie. Pilot Mercedes szybko schronił się przed prześladowcami i nie martwił się już tą ciężką próbą. Dzięki temu pierwszemu zwycięstwu w sezonie został wicemistrzem, za António Félixem da Costą.

To zwycięstwo pozwala także Mercedes-Benz EQ na osiągnięcie podwójnej pozycji dzięki drugiemu miejscu w tabeli Nycka de Vriesa po miłej bitwie z Sébastien Buemi (Nissan e.Dams). Jednak podczas wyścigu naprawdę działo się z tyłu.

Startując z 21. pozycji, po słabej sesji kwalifikacyjnej, Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) zaliczył udany powrót i przekroczył linię mety na 7. pozycji. Tym samym zgromadził 6 punktów, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. Jego kolega z drużyny i zwycięzca sezonu 2019/2020, startując z 9. pozycji, uplasował się na 19. pozycji.

Zwycięzca tej środy, Oliver Rowland (Nissan e.Dams), ostatni na polu startowym, przeżył ciężką próbę. Brytyjczyk nie był w stanie ukończyć ostatniego wyścigu sezonu z powodu problemów technicznych.

Zakończył się szósty sezon w historii Formuły E, padok już zmierza w stronę pierwszego spotkania siódmej kampanii. Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia 2021 r. w stolicy Chile, Santiago.