Shane van Gisbergen wraca na szczyt w Townsville

Dwukrotny mistrz Supercars nie zwyciężył od maja, przed swoimi pierwszymi 24-godzinnymi wyścigami Le Mans w GTE Pro.

opublikowany 09/07/2022 à 09:18

Medhiego Casauranga

Shane van Gisbergen wygrał pierwszy wyścig supersamochodów w Townsville. © Supersamochody

Kto powiedział, że australijskie supersamochody są nudne? Pomimo dziesiątego zwycięstwa Shane’a van Gisbergena (Holdena) odniesionego w tym roku w sobotę 9 lipca, w mistrzostwach Antypodów w czterech ostatnich wyścigach sezonu 2022 pojawił się czwarty inny zwycięzca!

Mecz nie zapowiadał się jednak łatwo dla Nowozelandczyka. Powrót do Australii po wycieczce do 24 godziny Le Mans w GTE Pro z Ferraridwukrotny mistrz Supercars spóźnił się do pit stopu, przez co spadł z pierwszego na ósme miejsce.

Shane van Gisbergen zmniejszył przewagę 17 sekund na prowadzenie w wyścigu, ale dzięki taktyce wyczekiwania był w stanie bezlitośnie atakować aż do mety. Było sprawiedliwie, bo pojedynek z Willem Davisonem został wygrany na zaledwie cztery okrążenia przed metą. „Walka z Willem była fajna. Świetnie było widzieć jego trajektorie, jeździł bardzo dobrze” – powiedział zwycięzca.

Shane van Gisbergen ma teraz 262 punkty przewagi w mistrzostwach nad Antonem de Pasquale (Ford, 6. miejsce).