Blancpain Endurance – trzymający w napięciu finał na torze Nürburgring

Finał sezonu Blancpain Endurance Series 2015 odbędzie się w najbliższy weekend na torze Nürburgring. Niepewność pozostaje związana z przyznaniem tytułu Pro Cup.

opublikowany 15/09/2015 à 13:55

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Endurance – trzymający w napięciu finał na torze Nürburgring

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Blancpain Wytrzymałość Serie Edycja 2015 zakończy się w ten weekend ostatnim spotkaniem na niemieckim torze Nürburgring. Po szczycie 24-godzinnego wyścigu w Spa, podczas którego odniósł długo oczekiwany triumf Team Marc VDS i jego BMW Z4 GT3, stali bywalcy mistrzostw będą walczyć o tytuły, szczególnie w Pro Cup.

Stéphane Ortelli i Frank Stippler, jadący obok Stéphane’a Richelmiego w Audi R8 LMS ultra nr 2 Team WRT, mają dobrą pozycję do zdobycia korony. Jednak ich przewaga nad głównymi rywalami, Stefem Dusseldorpem i Nico Bastianem (ROWE Racing), wynosi zaledwie osiem punktów.

Nissan wraz z trio Chiyo-Reip-Buncombe również wpadli w zasadzkę po zwycięstwie na torze Paul Ricard. Sytuacja będzie znacznie bardziej niepewna dla Laurensa Vanthoora. Aktualny mistrz, kojarzony w tym sezonie z Jean-Karlem Vernayem i Robinem Frijnsem w Audi R8 LMS ultra Team WRT nr 1, traci do liderów dwadzieścia punktów. Jeśli tytuł Sprint Series jest w jego zasięgu, przejazd dwóch osób w serii Endurance wydaje się bardzo skomplikowany dla belgijskiego kierowcy.

Jeśli w Pro Am, tytuł wpadł już w ręce Matta Griffina i Duncana Cameronakategoria Am Cup również pozostaje bardzo otwarta, pięć punktów dzielą liderów Iana Loggie i Juliana Westwooda (Team Parker Racing) od trio Fabio Manciniego, Andreya Birzhina i Rino Mastronardiego (Glorax Racing)

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz