Blancpain – ujawniono kalendarz na rok 2016 i nowe funkcje

SRO Motorsports, organizator serii Blancpain, odsłonił kalendarz na przyszły sezon, który obejmie kilka nowości.

opublikowany 19/09/2015 à 18:51

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain – ujawniono kalendarz na rok 2016 i nowe funkcje

To z okazji finału Wytrzymałość Seria rozgrywana w ten weekend na niemieckim torze Nürburgring, firma SRO Motorsports, głosem swojego szefa Stéphane’a Ratela, ujawniła główne założenia sezonu 2016 mistrzostw Blancpain.

Jeśli po stronie Endurance kalendarz się nie zmieni, z tymi samymi testami co w 2015 roku, mianowicie Monza, Silverstone, Paul Ricard (wyścig sześciogodzinny), 24-godzinny wyścig w Spa i tor Nürburgring, zmodyfikowana zostanie scena sprintu.

Z siedmiu rund w tym roku kalendarz na rok 2016 zostanie skrócony do pięciu wyścigów, w szczególności Francja przegrywa spotkanie Nogaro w Gers. Impreza inauguracyjna odbędzie się we Włoszech (miejsce zostanie potwierdzone), a następnie seria wyruszy do Brands Hatch w Anglii, na tor Nürburgring w Niemczech, na Węgrzech i do Barcelony w Katalonii.

Jeśli chodzi o przepisy sportowe, należy zwrócić uwagę na kilka nowości. Zmodyfikowano kwalifikację samochodu w kategorii Pro Cup w serii Blancpain GT Series i aby spełnić nowe kryteria, we wszystkich dziesięciu wydarzeniach sezonu należy zgłosić dwa egzemplarze.

Podobnie jak w przypadku Brązowego Testu w Serii Endurance, w przyszłym roku w Sprint Series zostanie zorganizowany Brązowy/Srebrny Test (z skróceniem czasu prowadzenia pojazdu podczas pierwszej bezpłatnej sesji treningowej). Mistrzostwa te będą także jednym z ogniw Srebrnego Pucharu, który połączy pięć rund w kalendarzu oraz dwa wydarzenia Brytyjskich Mistrzostw GT. Dopuszczone będą samochody 2014 w konfiguracji 2015, prowadzone przez kierowców Silver. W serii Sprint odbędzie się także Am Cup zarezerwowany dla dwóch brązowych kierowców.

Jeśli chodzi o kategoryzację kierowców, należy zauważyć pewne zmiany. W Spa załoga Pro-Am powinna w najlepszym razie składać się z jednego kierowcy Platinum, dwóch Silverów i jednego Brązowego. W Pro-Am w Sprint Series załogi będą się składać z maksymalnie dwóch Srebrnych zawodników (bez ograniczeń wiekowych) lub jednego Platynowego i jednego Brązowego.

Od strony technicznej Pirelli zostało również odnowione jako partner SRO. Zawodnicy będą używać opon Endurance od włoskiego producenta w obu seriach. Należy pamiętać, że w mistrzostwach Endurance wprowadzony zostanie minimalny czas pit stopu. Całkowita masa samochodów będzie teraz uwzględniać masę kierowców, która zostanie obliczona na podstawie średniej wartości danych kierowców.

Nagrody finansowe w każdej rundzie zostaną zwiększone do 150 000 euro dla jedenastu sklasyfikowanych osób (pierwszych sześciu w klasyfikacji generalnej, pierwszych trzech w Pro-Am i pierwszych dwóch w Am Cup) oraz wyłącznie dla uczestników całorocznych i których samochody mieć budżet, który nie jest w większości wspierany przez markę. Opłaty wpisowe zostaną obniżone w Sprint Series oraz dla uczestników w całym kalendarzu.

Kalendarz serii Blancpain GT na rok 2016:

8-10 marca: Dni testowe: Paul Ricard

Seria Sprintów 2016:

8-10 kwietnia: Włochy (lokalizacja do potwierdzenia)
7–8 maja: Wylęganie marek
1-3 lipca: Nürburgring
28-30 sierpnia: Budapeszt
1-2 października: Barcelona

Seria wytrzymałościowa 2016:

23-24 kwietnia: Monza
14-15 maja: Silverstone
24-25 czerwca: Paul Ricard
5 lipca: Dzień testowy 24-godzinnego spa
28–31 lipca: 24 godziny w spa
17-18 września: Nürburgring

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz