Blancpain Sprint – HTP stawia opór Team WRT

Na zakończenie wspaniałego pojedynku Vincent Abril i Max Buhk zwyciężyli w wyścigu kwalifikacyjnym do Blancpain Sprint Series w Algarve w Portimão, wyprzedzając duet Laurens Vanthoor – Robin Frijns.

opublikowany 05/09/2015 à 16:29

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Sprint – HTP stawia opór Team WRT

Wyścig kwalifikacyjny Seria Blancpain Sprint w Portimao w Portugalii będzie oferował pełne napięcie aż do ostatniego okrążenia. Robin Frijns, dostosowany do Audi R8 LMS ultra nr 1, zrobi wszystko, aby wyprzedzić Bentleya Continental GT3 nr 84 Maksymilian Buhk na ostatnim okrążeniu, nawet wchodząc w kontakt, ale wyjeżdżając zbyt szeroko na następnym zakręcie. Buhk w końcu przekroczył linię mety jako zwycięzca, przed Frijnsem (również ofiarą przebicia opony) i Audi R8 LMS ultra z numerem 6 w Winkelhock? Mayr-Melnhof.

Zanim ten zwrot akcji się skończy, Vincent Abril pozwolił Bentleyowi nr 84 wystartować jak najlepiej, wyprzedzając na chwilę Audi R8 LMS ultra nr 2 Christophera Miesa, który natychmiast odzyskał prowadzenie po wyprzedzeniu przeprowadzonym poza granicami toru. Ten manewr zapewni kierowcy przejazd, dzięki czemu Abril wyjdzie na prowadzenie.

Po zmianie kierowcy Robin Frijns zdołał przez jakiś czas prowadzić przed Maxem Buhkiem, zanim ten, jak wiemy, wrócił na pierwsze miejsce na okrążenie później przed końcem wyścigu. W Silver Cup zwyciężyli Jules Szymkowiak i Max van Splunteren (Bentley Team HTP), a Alexey Vasilyev i Marco Asmer (GT Russian Team) zwyciężyli w Pro-Am.

Wyścig główny odbędzie się jutro w niedzielę o godzinie 15:05.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz