Blancpain Sprint – Vanthoor i Frijns zakończą się w Misano?

Solidni liderzy w rankingach Blancpain Sprint Series przed spotkaniem w Misano, Laurens Vanthoor i Robin Frijns będą mieli pierwszą okazję, aby ukończyć wyścig na włoskiej ziemi.

opublikowany 01/10/2015 à 10:14

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Sprint – Vanthoor i Frijns zakończą się w Misano?

Od początku sezonu 2015 r. Laurensa Vanthoora i Robina Frijnsa zdominować sprintową część serii Blancpain GT. Duet Audi R8 LMS ultra nr 1 z Team WRT, pomimo nieudanego startu w Nogaro w Gers, zanotował świetne występy, z dwoma dubletami w Brands Hatch i Zolder, zanim odniósł trzeci sukces w wyścigu głównym w Algarve w Portugalii na początku września.

Wystarczająco, aby zaprezentować się na szóstym spotkaniu w tym roku o godz Misano we Włoszech z możliwością zdobycia korony. „Myślę, że potrzebujemy tylko 7 punktów, aby osiągnąć ten cel. Jest to wykonalne i pozwoliłoby nam pozbyć się tej presji, która zawsze towarzyszy temu, gdy jesteś na szczycie rankingów, mówi Vanthoor. Jesteśmy w dobrej sytuacji, bo to nasi rywale mają nas przegonić, a my możemy skupić się na pracy i unikać błędów. »

Holender Robin Frijns przybył do GT w tym roku, po pierwszej części swojej kariery w jednomiejscowy, mógł kontynuować swoje dobre nawyki, czyli zdobyć tytuł w swojej kategorii w swoim pierwszym sezonie. Wyścig w Misano będzie również wyjątkowy ze względu na wyścig kwalifikacyjny, który odbędzie się na początku wieczoru.

„Byliśmy tam dwa razy na wiosennych testach, dodaje Vanthoor. Znamy tor i mamy dane, nawet jeśli od tego czasu położono nową nawierzchnię, a to może zmienić wiele rzeczy. Podoba mi się pomysł nocnego wyścigu, to coś innego i co sprawia dodatkową przyjemność. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz