Zwycięzcy belgijskiego zespołu Audi Club Team WRT i Emil Frey Racing w Zandvoort

Zespół belgijski wygrał pierwszy wyścig, to samo uczynił zespół szwajcarski podczas drugiego spotkania w Zandvoort.

opublikowany 27/09/2020 à 13:37

Gonzalo Forbes

Aby umożliwić dotarcie na miejsce kierowcom biorącym udział w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu, organizatorzy GT World Challenge Europe postanowili zorganizować oba wyścigi tego samego dnia. Tak więc sobota była bardzo ożywiona po stronie Zandvoort.

Pierwsza runda tego weekendu wyścigowego w Holandii przypadła belgijskiemu zespołowi Audi Club Team WRT i jego R8 LMS GT3. Duet Ryuichiro Tomita/Kelvin van der Linde zdominował zmagania podczas pierwszego wyścigu.

Wręcz przeciwnie, obaj mężczyźni bez problemu zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w tej rundzie w Zandvoort. Z łatwością wygrali z ponad 30-sekundowym wyprzedzeniem! Za duetem belgijskiego Audi Club Team WRT znalazły się dwa zespoły Silver Cup, CMR (Pierre Alexandre Jean i Hugo Chevalier) oraz Sainteloc Racing (Steven Palette i Simon Gachet).

Pozostała załoga CMR (Nelson Panciatici i Jules Gounon) zajęła 5. miejsce za Lamborghini Huracan GT3 Evo z zespołu Emil Frey Racing (Giacomo Altoe i Albert Costa), który wziął udział w drugim wyścigu.

Top 10 z wyścigu 1

Rzeczywiście, szwajcarska drużyna miała znacznie lepsze drugie spotkanie w Zandvoort. Czwarty, ze stratą 37 sekund do zwycięzców, duet Altoe/Costa wspiął się po południu i w jaki sposób na najwyższy stopień podium.

Dwaj mężczyźni z Emil Frey Racing pojechali do zwycięstwa swoim Lamborghini Huracan GT3 Evo, 17 sekund przed R8 LMS GT3 załogi Sainteloc Racing (Arthur Rougier i Christopher Haase). Zespół AKKA ASP pod wodzą duetu Boguslavskiy/Fraga stanął na podium ze stratą 25 sekund do prowadzenia.

Pierwszą załogą, która znalazła się w klasyfikacji Srebrnego Pucharu, jest załoga Tech 1 Racing prowadzona przez Aureliena Panisa i Thomasa Neubauera. Obaj mężczyźni zajęli czwarte miejsca ze stratą niespełna sekundy do podium.