Huff i Filippi na pole position na Hungaroringu

Rob Huff wygrał kwalifikacje WTCC na Hungaroringu. John Filippi wystartuje z pole position w pierwszym wyścigu.

opublikowany 13/05/2017 à 15:35

Artykuł wstępny

Rob Huff (Citroën) zdobył pole position w WTCC na torze Hungaroring w Budapeszcie (Węgry). Kierowca Münnich Motorsport, mistrz świata z 2012 roku, był najszybszy podczas dwóch ostatnich sesji kwalifikacyjnych i uzyskał czas 1'48''264, wyprzedzając Mehdiego Bennaniego (Citroën) o ponad 3 dziesiąte. Marokańczyk będzie musiał jednak cofnąć się o 5 miejsc w tabeli po karze otrzymanej na Monzy.

Esteban Guerrieri (Chevrolet) był najbliżej pierwszych dwóch pierwszych zawodów C-Elysée WTCC, mimo że do benchmarku z III kwartału tracił ponad 6 dziesiątych. Kierowca Campos Racing wyprzedził Volvo S3 Nicky'ego Catsburga i Nestora Girolamiego.

John Filippi (Citroën) dokonał wielkiego wyczynu, zajmując 10. miejsce w wyścigu głównym, co umożliwi mu wystartowanie z pole position w wyścigu 1, w którym czołowa dziesiątka kwalifikacji uległa odwróceniu. Mieszkaniec Sebastiana Loeb Wyścigi rozpoczną się przed Tiago Monteiro (Honda), Thed Björk (Volvo), Tom Chilton (Citroën) i Norbert Michelisz (Honda). Yannowi Ehrlacherowi (Lada) zabrakło 10. pozycji do 11. miejsca i w obu startach będzie musiał zadowolić się 14. pozycją. Aurélien Panis (Honda) jest XNUMX.

Honda wygrała MAC 3 ze średnim czasem 3'46'594, wyprzedzając Volvo S3 o 8''60.