Lasse Soerensen wygrywa wyścig 1 w Zolder

W deszczu w Zolder Lasse Soerensen zdominował pierwszy wyścig kategorii EuroNascar Pro w serii Nascar Whelen Euro Series.

opublikowany 03/10/2020 à 17:20

Pierre Tassel

W sobotę w Zolder Lasse Soerensen zachował równowagę i zapewnił sobie zwycięstwo na koniec pierwszego wyścigu w kategorii EuroNascar Pro w Nascar Seria Euro Wholena.

Kierowca Chevroleta Camaro nr 66 – DF1 Racing dominował od początku do końca w wyścigu, który rozpoczął się w warunkach samochodu bezpieczeństwa ze względu na pogodę i warunki na torze. Po zwolnieniu Soerensen musiał jedynie opanować presję Stienesa Longina (Chevrolet Camaro nr 11 – PK Carsport), który jednak popełnił błąd na 7. okrążeniu i pozwolił liderowi odlecieć.

Ostatecznie to Marc Goossens (Ford Mustang nr 98 – CAAL Racing) zajął miejsce za panującym mistrzem EuroNascar 2, Alon Day, stając na podium za kierownicą Chevroleta Camaro nr 24 – PK Carsport.

Jacques Villeneuve (Feed Vict Racing) zakończył zawody na 4. miejscu przed Gianmarco Ercoli (Chevrolet Camaro nr 54 – CAAL Racing). Lider mistrzostw, Loris Hezemans (#50 Ford Mustang – Hendrik Motorsports) został ukarany podczas wyścigu za wyprzedzanie przed linią startu/mety za samochodem bezpieczeństwa i zajął dopiero 19. miejsce.