WTCC przyjmie jazdę na czas w 2016 roku

Organizatorzy WTCC podczas swoich spotkań ustanowią jazdę na czas, która będzie zarezerwowana dla Mistrzostw Producentów.

opublikowany 02/10/2015 à 11:42

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC przyjmie jazdę na czas w 2016 roku

Od 2016 r. WTCC przyjmie zasadę „Producenci wbrew zegarowi” (MAC3), która pozwoli producentom zebrać dodatkowe punkty. Każdy producent wyznaczy trzech kierowców, którzy wezmą udział w wyścigu na czas rozgrywanym tuż po trzecim kwartale.

Pomiar czasu rozpoczyna się w momencie przekroczenia linii startu przez pierwszy samochód i kończy się w momencie, gdy ostatni samochód przejedzie wymaganą liczbę okrążeń (minimalny dystans 10 km na każdym torze). Wyjątkiem będzie Nürburgring Nordschleife (Niemcy) ze względu na wielkość trasy przekraczającą 20 km.

System punktowy, który będzie przyjęty MAC3 zaoferuje zwycięskiemu producentowi maksymalnie dziesięć sztuk : 10, 8, 6, 3, 2 i 1.

Chociaż park zamknięty pozostanie ważny po trzecim kwartale, samochody biorące udział w MAC3 będą mogły zatankować paliwo i otrzymać nowy komplet opon. Producenci będą rywalizować w klasyfikacji MAC3 w odwrotnej kolejności.

Organizatorzy WTCC określili, że wdrożenie tej jazdy na czas umożliwi uzyskanie większej transmisji telewizyjnej i bardziej ogólne uzupełnienie weekendów wyścigowych.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz