Podsumowanie sobotnich wyścigów w ramach Ultimate Cup Series w Dijon

Sezon 2020 Ultimate Cup Series rozpoczął się od fanfar na torze Dijon-Prenois.

opublikowany 05/09/2020 à 18:25

Medhiego Casauranga

Monoplace wyścig 2 : Konstantin Lachenauer wygrywa w ten weekend po raz drugi.

To powrót na tor Dijon-Prenois w ramach Ultimate Cup Series. A co może być lepszego niż start w bolidach jednomiejscowych: pod koniec dwudziestego okrążenia od startu do mety Konstantin Lachenauer (Team Graff) zwyciężył w wyścigu 2. Szwajcarski kierowca pozwolił sobie jednocześnie na ustanowienie najlepszego wyniku okrążenie w wyścigu (1'14.504). Wyprzedził dwóch Francuzów Adriena Chilę (Team Graff) i Pierre-Alberta Fusselę (Lamo Racing).

Przypominamy, że wczoraj Lachenauer zwyciężył także w pierwszym wyścigu, tym razem przed swoim rodakiem Christophe Hurni (Promocja Sportu).

Wyścig GT Sprint 2 : Marc Waechter w mocy

Pod koniec pełnego wrażeń wyścigu 2 Marc Waechter (G2 Racing AG) zwyciężył w GT Sprint. Szwajcarski kierowca uniknął pułapek na torze w Dijon i wyprzedził Maxime'a Mainguy'a i Victora Shaytara.

Pierwsza część wyścigu upłynęła pod znakiem zjazdu z toru. Samochody kategorii GT Sprint powrócą na tor o godzinie 15:3 na wyścig XNUMX.

Wyścig GT Sprint 3: Znowu Marc Waechter

Samochody kategorii GT Sprint już drugi raz tego dnia stają na starcie. Marc Waechter (G2 Racing AG) zwyciężył po raz drugi tego dnia.

Marc Waechter (G2 Racing AG) po zwycięstwie w drugim wyścigu rano rozpoczyna prowadzenie. Tuż za szwajcarskim kierowcą podąża Alex Marchois (MV2S Racing), który wyprzedza go na początku drugiego okrążenia. Czołowe trio tworzą Alex Marchois, Marc Waechter i Maxime Mainguy (Breizh Motorsport 2). Wyścig szybko naznaczony został kolizją François Denisa (Speed ​​Car) z Marie Baus (JSB), a sędziowie toru powołali się na reżim samochodu bezpieczeństwa. Rasa zostaje chwilowo zneutralizowana.

Po ponownym uruchomieniu Marc Waechter odzyskał prowadzenie w wyścigu dzięki muskularnemu wyprzedzeniu Alexa Marchois, który spadł z powrotem na trzecią pozycję po wyprzedzeniu przez Maxime'a Mainguya. Czołowe trio dzielą 23 sekundy, a do końca pozostało osiem minut.

Zwyciężył Marc Waechter, który prowadził przez całą drugą połowę wyścigu. Drugie miejsce zajął Maxime Mainguy, a trzecie Alex Marchois.

Wyścig Mitjeta 2: Jankavicius wygrywa po raz drugi tego dnia.

Po zwycięstwie w pierwszym wyścigu przez Jankaviciusa Povilasa (Arctic Energy) Sébastien Sveau (Generation Stunt) nie zamierzał przyznać się do porażki. Francuski kierowca szybko wspiął się na pierwszą pozycję w wyścigu, ale Jankavicius ponownie wyprzedził go po trzecim okrążeniu wyścigu. Za wiodącym duetem podążają Julien de Miguel, Guillaume Bruot (Mirage Racing) i Romain Iannetta (Team Spirit Event). Sébastien Sveau skorzystał z okazji i ustanowił najlepsze okrążenie w wyścigu tymczasowym (1:1).

W połowie wyścigu Romain Iannetta zdołał wspiąć się na trzeci stopień podium, ale w tymczasowym rankingu szybko spadł na piąte miejsce, pozostawiając wolne miejsce Julienowi De Miguelowi. Reszta rankingów pozostaje bez zmian, ale różnice między konkurentami jedynie się zmniejszają. Na siedem minut przed końcem czołowy kwartet (w składzie Jankavicius, Sveau, De Miguel i Bruot) stoczył bardzo dobrą walkę. Czterej zawodnicy posuwają się tak daleko, że już w pierwszym zakręcie zderzają się w linii.

Pięć minut przed końcem Sébastien Sveau nadal walczy o pierwsze miejsce. Ze swojej strony Julien De Miguel wspiął się na trzecie miejsce. Guillaume Bruot spadł na szóste miejsce, a Fabien Perdu na czwarte. Wyścig wygrał Povilas Jankavicius, za nim uplasował się Sébastien Sveau, który również ustanowił trzeci czas, oraz Julien De Miguel, który dobrze spisał się, stając na podium.

Wyścig jednomiejscowy 3 : i trzy dla Lachenauera!

Jednomiejscowe samochody wystartowały dziś po raz drugi na torze Dijon-Prenois. W ten weekend Konstantin Lachenauer zwyciężył po raz trzeci.

Konstantin Lachenauer (Team Graff) i jego kolega z drużyny Adrien Chila rozpoczynają na prowadzeniu. Za nimi plasują się Christophe Hurni (Promocja Sportu) i Xavier Bennechi (Formuła Motorsport).

Na starcie robi się tłoczno, a czołowe trio (Lachenauer, Chila i Hurni) pozostaje bez zmian. Éric Trouillet (Team Graff) wspiął się na czwartą pozycję, wyprzedzając Xaviera Bennechiego na prostej. Ze swojej strony najlepszy czas na okrążeniu tymczasowym zanotował Konstantin Lachenauer (1:14.862).

Na początku czwartej rundy różnice pogłębiają się. Drugi w wyścigu Adrien Chila traci 2.448 sekundy do Konstantina Lachenauera. Pozostała część prowadzenia w wyścigu jest jednak bardzo zwarta (pięć pierwszych miejsc dzieli pięć sekund). Frédéric Boillot, czerwony latarnik, traci 42 sekundy do lidera wyścigu.

Na czternaście minut przed końcem Lachenauer nieco powiększa przewagę do Chili. Obu kierowców dzieli 4,3 sekundy. Ranking niewiele się zmienia, a Konstantin Lachenauer na dwie minuty przed końcem wyścigu nadal umacnia swoją przewagę.

Szwajcarski kierowca wygrał wyścig, prowadząc od początku do końca 20 okrążeń wyścigu. To więcej niż udany weekend dla młodego geniusza z zespołu Graff, ponieważ wygrał wszystkie wyścigi samochodów jednomiejscowych. Adrien Chila i Christophe Hurni uzupełniają podium.

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!