Muller wygrywa C2 przed Huffem i Menu

Idealny weekend dla Chevroleta w Marrakeszu. Amerykański producent notuje nowego hat-tricka zwycięstwem Yvana Mullera przed Robem Huffem i Alainem Menu. Tom Coronel upada u stóp podium przed Stefano d'Aste.

opublikowany 15/04/2012 à 18:08

James Nash miał okazję wyróżnić się, startując z pole position w drugim wyścigu w Marrakeszu na odwrotnej pozycji startowej, ale kierowcy Forda nie udało się powstrzymać władczego awansu Chevroleta. Yvan Muller poprowadził Cruze 2T, a za nim Rob Huff i Alain Menu (zwycięzca pierwszego wyścigu) wyszli na prowadzenie i zdobyli drugiego hat-tricka amerykańskiemu producentowi. Francuz powiększa swoją przewagę w mistrzostwach do 1.6 punktów nad Szwajcarem i osiąga swój czwarty sukces w sześciu wyścigach w tym sezonie.

Opiekun pole position w drugiej konkurencji popełnił niewielki błąd, który kosztował go czwarte miejsce. Brytyjczyk zajął szóste miejsce za BMW 320 TC Toma Coronela i Stefano d'Aste. Holender ciężko walczył o utrzymanie swojej pozycji, a jego samochód został nawet uszkodzony z tyłu. Rezydent ekipy ROAL Motorsport grozi ze strony sędziów za przekroczenie limitów toru. Brytyjczyk, który startował z pierwszego miejsca, nadal finiszował przed Seatem Leonem WTCC Pepe Orioli i 320 TC Franza Engstlera. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Tiago Monteiro (SR Leon 1.6T) i Darryl O'Young (Leon WTCC). Gabriele Tarquini ponownie napotkał problemy z elektryką w swoim Leonie WTCC i przed rozpoczęciem wyścigu wrócił do boksów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z WTCC w Marakeszu w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępnym od wtorku w wersji cyfrowej i od środy w kioskach.