NASCAR – Redukcja docisku w 2016 roku

Przedstawiciele NASCAR ogłosili specyfikację podstawowego pakietu aerodynamicznego na sezon 2016. Siła docisku zostanie zmniejszona.

opublikowany 15/10/2015 à 09:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

NASCAR – Redukcja docisku w 2016 roku

W tym sezonie NASCAR wielokrotnie eksperymentował w wyścigu z różnymi pakietami aerodynamicznymi, mając za cel zachęcanie do wyprzedzania w peletonie. Takie rozwiązanie było szczególnie widoczne w Kentucky Latem.

To właśnie w stronę tego rozwiązania w 2016 roku pójdą działacze amerykańskiej serii. Ujawniono bazę aerodynamiczną na kolejny sezon mistrzostw przez Atlantyk. Znajdzie się w nim spojler 3,5 cala (trochę niecałe 9 cm w porównaniu do dzisiejszych 15 cm), splitter i zmniejszona także chłodnica, aby zapewnić mniejsze wsparcie.

Korekty nie kończą się na części aerodynamicznej, ponieważ w każdym przypadku stopnie skrzyni biegów zostanie ustalona w taki sposób, aby utrzymać maksymalną prędkość 9000 obr./min. Przełożenie trzeciego biegu zostanie ustawione na 1,38 na owach krótszych niż 1,25 mili.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz