Atlanta: 85. miejsce Jeffa Gordona

Pod koniec zawodów w Atlancie, przełożonych o dwa dni z powodu ponurej pogody i ryzyka huraganu w Gruzji, Jeff Gordon zanotował swój 85. sukces w Nascar Sprint Cup. Liczba, która plasuje go na 3. miejscu na liście najbardziej zwycięskich kierowców.

opublikowany 07/09/2011 à 13:50

Chociaż zawody w Atlancie zostały przełożone o dwa dni ze względów bezpieczeństwa, nie odbyły się przy łagodnym niebie. Wyścig był nawet dwukrotnie przerywany z powodu kilku kropel deszczu, pierwsza neutralizacja trwała 25 minut. Jeff Gordon nie tracił czasu na podkreślanie siebie. Po 164 okrążeniach owalnego odcinka o długości 1,5 mili mieszkaniec Hendrick Motorsport prowadził już 100. Będzie musiał poczekać do 276. pętli, aby ponownie zobaczyć go na prowadzeniu po tym, jak pokonał swojego kolegę z drużyny Jimmiego Johnsona.

Od tego momentu musiał już tylko dbać o jazdę, a mechanicy o zaliczenie pit-stopu pod zieloną flagą na 276. okrążeniu, aby po raz trzeci w sezonie zwyciężyć. Na 22 okrążenia przed końcem musiał jednak powstrzymać ataki Johnsona, którego ostatecznie pokonał 0:598. „ To była zabawa. Poślizgnąłem się, więc przyszła jego kolej? Kilka razy wierzyłem, że uda mu się przejść ", przyznał. Dzięki temu 85. sukcesowi w kategorii premier NascarJeff Gordon wyprzedza teraz na liście Bobby'ego Allisona i Darrella Waltripa i zajmuje trzecie miejsce w historii, za „Kingiem” Richardem Petty’m (200 zwycięstw) i Davidem Pearsonem (105). Jeśli chodzi o drużynę Hendricka, w Sprint Cup zwyciężyła ona po raz 198.

Dzięki drugiemu miejscu Jimmie Johnson przejmuje wyłączne stery w mistrzostwach, a Kyle Buschowi nie udało się uplasować na wyższym miejscu niż 2. miejsce. Tony Stewart, Kurt Busch i Carl Edwards umieścili się w pierwszej piątce. Mając na uwadze mistrzostwa, dziewięciu kierowców zostało oficjalnie zakwalifikowanych do wyścigu Chase for the Cup. Oprócz Jimmiego Johnsona na listę dołączyli Kyle Busch, Carl Edwards, Matt Kenseth, Jeff Gordon i Kevin Harvick, Kurt Busch, Ryan Newman i Brad Keselowski (dzięki jego trzem zwycięstwom). Ostatnia trójka będzie znana wieczorem w Richmond w najbliższy weekend. Na razie prowadzenie prowadzą Dale Earnhardt Jr, Tony Stewart i Denny Hamlin.