Kyle Larson jako szef w Las Vegas

Kierowca Hendrick Motorsports odnotowuje swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie pod koniec wyścigu kontrolowanego jak wielki szef.

opublikowany 08/03/2021 à 01:03

Gonzalo Forbes

Kyle Larson, wznowiony przez strukturę Karoliny Północnej po roku 2020, o którym należy zapomnieć, oferuje sobie pierwszy sukces w Cup Series od czasu powrotu po zawieszeniu na początku sezonu.

Trzeci na polu startowym kierowca Chevroleta Camaro nr 5 Hendrick Motorsports zachowywał dyskrecję w pierwszym segmencie. Kyle Larson, który zajął dopiero 12. miejsce, wznowił akcję powrotu w drugiej sekcji, którą z łatwością wygrał.

Po przedostatnim zatankowaniu paliwa Kalifornijczyk spadł poza pierwszą piętnastkę i odzyskał kontrolę nad wyścigiem w Las Vegas na niecałe 15 okrążeń przed końcem. Następnie bardzo dobrze poradził sobie z ostatnim postojem i ostatnimi 70 okrążeniami, aby jako pierwszy zdobyć flagę w szachownicę.

Pierwsza 10-tka wyścigu

Kyle Larson wygrał swój siódmy wyścig w karierze i pierwszy od powrotu do zawodów po zawieszeniu w zeszłym sezonie. Hendrick Motorsports odniósł drugie zwycięstwo w sezonie po Williamie Byronie w Miami w ubiegły weekend (7 lutego).

Następne spotkanie 14 marca w okolicach Phoenix (Arizona).

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.