Montoya pozbawia się zwycięstwa

Lider 116 z pierwszych 125 okrążeń, Juan Pablo Montoya przegapił pierwsze zwycięstwo na owalu, przekraczając maksymalną prędkość dozwoloną w boksach. Ukarany zawodnik z numerem 42 zajął jedenaste miejsce, daleko za Jimmie Johnsonem, zwycięzcą wyścigu Brickyard 400.

opublikowany 26/07/2009 à 23:17

Kierowcy przeżyli bardzo płynny wyścig na legendarnym torze w Indianapolis. Bieg na dystansie 400 mil, prowadzony przez długi czas przez Juana Pablo Montoyę, który miał przewagę ponad pięć sekund przed nałożeniem kary, został rozstrzygnięty po wywieszeniu trzeciej żółtej flagi po awarii silnika Chevroleta Dale'a Eanrhardta Jr.

Mark Martin wznowił wyścig na 23 okrążenia przed końcem, a szybko wyprzedził go Jimmie Johnson. Pięćdziesięciolatek próbował odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na tym torze, atakując lidera na ostatnich pięciu okrążeniach, jednak panujący mistrz zdołał utrzymać przewagę aż do mety z szachownicą. Greg Biffle zajął trzecie miejsce przed Tonym Stewartem i Brianem Wickersem.

Jimmie Johnson wygrywa po raz trzeci w Indianapolis, drugi raz z rzędu i zajmuje drugą pozycję w Chase za niedotykalnym Tonym Stewartem. Greg Biffle zdobył ważne punkty i awansował na jedenaste miejsce, a Kyle Busch, ofiara pęknięcia opony na 58. okrążeniu, wypadł z czołowej 12.