Nascar – Keselowski wygrywa w Martinsville

Brad Keselowski odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie, wygrywając wyścig STP 500 na torze Martinsville Speedway.

opublikowany 03/04/2017 à 11:00

Brad Keselowski (Team Penske) zapewnił Fordowi pierwsze zwycięstwo w Martinsville (Wirginia) od 2002 roku, wygrywając wyścig STP 500 rozgrywany na owalnym dystansie pół mili.

Kierowca Fusion nr 2 odniósł swój drugi sukces w sezonie, kończąc wyścig przed Kylem Buschem (Joe Gibbs Racing), który na 64 okrążenia przed końcem stracił kontrolę nad wyścigiem. Mistrz 2012 w Nascar Cup Series został ukarany na początku wyścigu za nadmierną prędkość w boksach i musiał startować z końca stawki.

Jego kolega z drużyny Joey Logano zajął 4. miejsce pomiędzy Chase Elliott (Hendrick Motorsports) a Austinem Dillonem (Richard Childress Racing) po tym, jak padł ofiarą kary za błąd mechanika podczas zatrzymania i przebicia opony.

Martin Truex Jr (Furniture Row Racing) i Chase Elliott wygrali dwa pierwsze segmenty wyścigu STP 500.