Nascar – Matt Kenseth utrzymał się w Bristolu

Kierowca Joe Gibbs Racing wygrał nocny wyścig Irwin Tools po zaciętej walce z Kaseyem Kahne. Dzięki temu piątemu zwycięstwu ma teraz pewność, że weźmie udział w Pościgu.

opublikowany 25/08/2013 à 09:51

Musiał się oprzeć, dokładnie to zrobił. Matt Kenseth (Joe Gibbs Racing) wygrał nocny wyścig Irwin Tools w ten sobotni wieczór na torze Bristol Motor Speedway w Tennessee po zapierającej dech w piersiach walce z Kaseyem Kahne (Hendrick Motorsports). Podczas ostatnich 13 okrążeń tej imprezy, rozgrywanych nocą, obaj kierowcy wykonali wspaniałe „mano a mano”. Mieszkaniec Joe Gibbs, który miał problemy z oponami i był bliski wyczerpania paliwa, wiedział, jak sobie poradzić z tymi elementami, aby nigdy nie dać się wyprzedzić swojemu odpowiednikowi na Hendricku, który mimo wszystko był bardzo agresywny. Na próżno. Za dwójką zawodników, Juan-Pablo Montoya (Ganassi Racing), pierwszą piątkę w tej kolejności zamykają Brian Vickers i Joey Logano.

Ten nowy sukces Kensetha, piąty w tym sezonie i 29. w jego karierze, gwarantuje mu teraz miejsce na udział w Chase, ponieważ szereg zwycięstw zapewni mu dziką kartę niezależnie od rozwoju sytuacji. Zajmując 14. miejsce w Bristolu, Clint Bowyer (Michael Waltrip Racing) ma teraz gwarancję udziału w tym ostatnim. Co więcej, w klasyfikacji kierowców traci on zaledwie 18 punktów do Jimmiego Johnsona, pięciokrotnego mistrza Nascar W sobotę Sprint-Cup Series uszkodziła chłodnicę i zajęła 36. miejsce.

Z drugiej strony jest ona znacznie delikatniejsza w przypadku Brada Keselowskiego, aktualnego mistrza tej dyscypliny. Złapany w kolizji na 54 okrążenia przed metą kierowca Penske Racing wypadł z pierwszej dziesiątki i został praktycznie wyeliminowany z wyścigu Chase, nie wygrywając w tym roku ani jednego wyścigu Sprint-Cup.

Pozostały tylko dwa wyścigi: w Atlancie w niedzielę 1 września i w Richmond w sobotę 7 września, zanim rozpocznie się Chase.