PCCF – Testy przedsezonowe: najlepszy czas Marvina Kleina

Przez cały dzień Marvin Klein był w dobrej formie podczas tego pierwszego spotkania w tym roku.

opublikowany 30/03/2023 à 17:12

Aleksandra HERBINA

Marvin Klein bardzo dobrze rozpoczyna sezon 2023! Podczas swojego pierwszego oficjalnego występu ze swoim nowym zespołem TFT Racing dwukrotny mistrz ustanowił czas referencyjny dnia na 1:39″674. Na swoim ostatnim latającym okrążeniu pokonał Doriana Boccolacciego (CLRT) zaledwie o 77 tysięcznych. Alessandro Ghiretti (Martinet po Alméras) zakończył testy na trzeciej pozycji (+0″529).

W kategorii Rookie liderem jest Benjamin Paque (CLRT). Młody Belg zajmuje w sumie czwarte miejsce, ponad sześć dziesiątych za swoim byłym kolegą z drużyny. Louis Perrot (IMSA LS Groupe Performance) zajął piąte miejsce (+0″839). Junior Porsche Francja 2023, Mathys Jaubert, jest ósmy (+1″242).

W Pro-Am kategorię prowadzi Marc Guillot (Herrero Racing). Obrońca tytułu Jérôme Boullery (technologia wyścigowa) jest bardzo blisko o niecałe jedną dziesiątą. Pierwszą trójkę zamyka Bashar Mardini (Tsunami RT). Wśród Amsów Sébastien Poisson (ABM) uplasował się na czternastej pozycji, w środku Pro-Ams. Kierowca ABM znacznie wyprzedza swoich rywali, gdyż Ludovic Loeul (Porsche Lorient Racing) i Christian Jacquillard (Racing Technology) tracą ponad sekundę.

Do zobaczenia w Barcelonie na otwarciu mistrzostw od 21 do 23 kwietnia.