PCCF – Zandvoort: Boccolacci doskonale kończy swój weekend

Autor solidnego wyścigu Dorian Boccolacci zdobył C2 i wraca do mistrzostw pokonując swojego rywala Marvina Kleina.

opublikowany 19/06/2022 à 12:11

Aleksandra HERBINA

Dorian Boccolacci po raz kolejny zamienił pole position. ©Alexis Goure.

Dorian Boccolacci zrobił wszystko dobrze. Dwa polaczki i dwa zwycięstwa, aby w pełni wrócić do meczu o mistrzostwo. Kierowca Martinet by Alméras traci obecnie 14 punktów do lidera po sukcesie w drugim wyścigu w niedzielę. Wicemistrz sezonu 2 po dobrze kontrolowanym wyścigu zwyciężył przed Marvinem Kleinem (CLRT) i Simone Iaquintą (Dinamic Motorsport).

Au départ, Alessandro Ghiretti (Martinet by Alméras) a un bon temps de réaction mais un problème mécanique l’empêche d’accélérer. Le Junior Porsche France 2021 reste bloqué en milieu de ligne droite. Pendant ce temps, Louis Perrot (TFT Racing) fait l’intérieur à Marvin Klein (CLRT) dans le banking du T3 et grimpe à la 3e place. Samochód bezpieczeństwa wjeżdża na tor, podczas gdy samochód zespołu Martinet by Alméras zostaje ewakuowany. Po ponownym uruchomieniu lider Dorian Boccolacci (Martinet po Alméras) ponownie wystartował doskonale i uchronił się przed atakiem Simone Iaquinty (Dinamic Motorsport).

W peletonie Mathieu Martins (Pierre Martinet z Alméras) po dobrym manewrze na T11 wyprzedza Jérôme’a Boullery’ego. Bitwa z poprzedniego dnia wraca na właściwe tory. Marvin Klein (CLRT) przez kilka zakrętów próbuje wyprzedzić Louisa Perrota i ostatecznie podaje. Ataki są muskularne, ale poprawne, a kierowca CLRT musi następnie dobrze bronić się przed swoim odpowiednikiem w TFT Racing.

W połowie dość spokojnego wyścigu Dorian Boccolacci (Martinet by Alméras) ma niecałą sekundę przed Simone Iaquintą (Dinamic Motorsport). Marvin Klein (CLRT) jest trzeci, ale spadł o ponad 3”. Pierwszą piątkę zamykają Louis Perrot (TFT Racing) i Aaron Love (Pierre Martinet po Alméras).

Sylvain Noel (Racing Technology) blokuje koła w zakręcie 11 i uderza w opony ochronne, ale może ponownie wystartować. Na korzyść zyskuje lider kategorii Am, Sébastien Dussolliet (ABM), który zyskuje jedno miejsce.

Marvin Klein (CLRT) uderza jak kula w Simone Iaquintę. Kierowca Dinamic Motorsport wyprowadza rywala na zewnątrz, po dwóch kontaktach, ale lider mistrzostw autorytatywnie utrzymuje swoje 2. miejsce, aż do flagi w szachownicę. Dorian Boccolacci spokojnie zwyciężył w bardzo dobrym tempie na koniec wyścigu.

W Pro-Am zwyciężył Jérôme Boullery (Technologia wyścigowa) po walce z kilkoma kierowcami w kategorii Pro. Lider mistrzostw wyprzedza swojego kolegę z drużyny Sylvaina Noela i kierowcę CLRT Clémenta Mateu. W Am Sébastien Dussolliet (ABM) zajął 12. miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrał tę kategorię. Po raz kolejny dominuje nad Sébastienem Poissonem (ABM) i Patrickiem Charlaixem (TFT Racing).