PCCF – Zandvoort: Boccolacci i Martinet by Alméras zamykają pierwszy rząd

Dzięki dwóm świetnym okrążeniom Dorian Boccolacci zdobył nowe podwójne pole position, zaraz po Spa-Francorchamps.

opublikowany 18/06/2022 à 11:05

Aleksandra HERBINA

Dorian Boccolacci (Martinet po Alméras) odnalazł w Zandvoort właściwy rytm. ©Alexis Goure.

En quête de points, Dorian Boccolacci a fait le travail ce matin en qualifications. Le pilote Martinet by Alméras a établi les deux meilleurs chronos de la séance et partira en pole position de la C1 et de la C2. Lors de la course de ce samedi après-midi, le vice-champion 2021 s’élancera juste devant son coéquipier Alessandro Ghiretti (Martinet by Alméras). Avec un chrono en 1’36″474, le Junior Porsche France 2020 échoue à 233 millièmes de la pole. Encore plus frustrant en C2 où le N°22 échoue pour 0″001 derrière Dorian Boccolacci (1’36″708).

Zaproszony w ten weekend Simone Iaquinta (Dinamic Motorsport) zajął dobre 3. miejsce. Trudniejsze kwalifikacje dla aktualnego mistrza. Marvin Klein miał najgorszą sesję w roku i w obu wyścigach wystartuje z 4. miejsca. Kierowca CLRT traci 0″479 Doriana Boccolacciego. Louis Perrot (TFT Racing) zajął dobre 5. miejsce. Wczorajszy wypadek Mathieu Martins (Pierre Martinet po Alméras) znalazł się w pierwszej dziesiątce (+10″1).

Sesja została dwukrotnie zatrzymana. 19 minut przed czasem Karim Ajlani wypada z toru na T11. Kierowca ABM, zastępując Victora Blugeona, miał kiepski start w kwalifikacjach po przejechaniu przez żwirową pułapkę, ale był w stanie opuścić wyścig i dokończyć sesję. W ostatnich chwilach Clément Mateu (CLRT) utknął na wyjściu z zakrętu 7. Powróciła czerwona flaga i zakończyła sesję.

W Pro-Am Bashar Mardini (Tsunami RT) wyprzedza lidera kategorii Jérôme’a Boullery’ego (technologia wyścigowa) o zaledwie dziesiątą dziesiątą. Sylvain Noel (technologia wyścigowa) zajmuje 3. miejsce. Jérôme Boullery odwraca pierwszy rząd C2, ponieważ to on zdobędzie pole position.

W Am Sébastien Dussolliet i Sébastien Poisson zdobyli solidne kwalifikacje. Dwóch kierowców ABM zajęło odpowiednio 14. i 15. miejsce, wyprzedzając niektórych Pro-Ams. Patrick Charlaix (TFT Racing) jest trzeci. Osłona chłodnicy C3 jest w tej kategorii identyczna.

Start wyścigu C1 odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15:35.

15 najlepszych sesji. Pełny ranking tutaj.