Tarquini: Motegi bardziej ekscytujące niż Suzuka w WTCC

Gabriele Tarquini uważa, że ​​tor Motegi powinien oferować lepsze wyścigi WTCC niż Suzuka. Zdaniem Włocha trasa powinna odpowiadać Hondom.

opublikowany 08/09/2015 à 17:43

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Tarquini: Motegi bardziej ekscytujące niż Suzuka w WTCC

Oczekuje się, że do zaoferowania będzie tor Motegi, który WTCC odwiedzi w dniach 11–13 września wyścigi są bardziej ekscytujące niż tor Suzuka które do tej pory gościło japońskie rundy tej dyscypliny. Tak w każdym razie uważa Gabriele Tarquini, oficjalny kierowca Hondy, choć oba gąsienice są własnością japońskiego producenta. Mistrz świata z 2009 roku mógł przetestować Hondę Super GT ze swoim kolegą z drużyny, Tiago Monteiro „ponad 7 lub 8 tur” według jego wspomnień.

„Ten tor bardzo dobrze pasuje do charakterystyki WTCC i myślę, że tak Wyścigi mogą być znacznie bardziej ekscytujące niż na Suzuce », oświadczył były pilot F1. „Suzuka to jeden z najpiękniejszych torów na świecie do jazdy, ale wyprzedzanie w tych samochodach jest bardzo trudne. Szkoda, tym bardziej, że nasze rasy zazwyczaj oferują świetne walki. Mam więc nadzieję, że Motegi zaoferuje inny show niż ten, który widzieliśmy w ostatnich latach na Suzuce. »

Mając na koncie tylko dwa podia w tym sezonie na torze Moskwa Raceway (w Rosji, w czerwcu) i w Vila Real (w Portugalii, w lipcu) oraz zaledwie 6. miejsce w mistrzostwach, przed swoim portugalskim kolegą z drużyny, Gabriele Tarquini będzie chciał osiągnąć dobry wynik wynik na ziemi Hondy. „W Motegi prędkość nie będzie bardzo ważna. Na chwilę obecną naszemu samochodowi daleko do maksymalnych prędkości Citroëna (C-Elysée) i Chevroleta (Cruze). Nasze przyspieszenie również nie jest zbyt dobre. Nasz samochód lepiej radzi sobie na krętych torach. Motegi nie jest zbyt szybkie, ale też niezbyt kręte z kilkoma zakrętami przy średniej prędkości, ale tor powinien ogólnie odpowiadać naszym samochodom”– dodał Włoch.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz