Ultimate Cup Series Magny-Cours, runda 2 – niedzielne podsumowanie

Ostatni dzień ścigania się w trzeciej rundzie Ultimate Cup na torze Magny-Cours. Dzień zaczął się dobrze od trzeciego wyścigu GT Sprint, po czym odbył się w trzech sesjach kwalifikacyjnych przygotowujących do wyścigu GT Endurance.

opublikowany 18/10/2020 à 19:24

Medhiego Casauranga

Milan Petelet (ABM) s’impose à nouveau pour cette troisième course de GT Sprint. Un triplé serein pour le pilote de 18 ans, qui a mené de 4 secondes sur la ligne d’arrivée Romain Monti (Porsche n°28) et Simon Escallier (Porsche n°27). Maxime Mainguy, deuxième de la course 2 hier, termine au pied du podium. Petelet ne récidivera pas en course 4 et termine seulement 8ème d’une course menée et remportée par Antonin Tramontin (Renault nr 17). Maxime Mainguy zaliczył udany powrót i zajął drugie miejsce, a Simon Escalier ponownie zajął trzecie miejsce.

Do zakończenia weekendu w kategorii Legend Cars pozostały dwa wyścigi: wyścig 2 wygrał Mathieu Detry (nr 44). Za nim plasują się Thibaut Chiron (nr 48) i Maxime Lieutenant (nr 60), zwycięzca wyścigu 1. Wyścig 3 wygrywa David de Saeger (nr 44), tuż za nimi plasują się Maxime Lieutenant i Maxime Sonntag (nr 27). Maxime Lieutenant przeprowadził świetną operację weekendu, wygrywając pierwszy wyścig i dwukrotnie stając na podium w wyścigach 1 i 2.

W kategorii jednomiejscowyKonstantin Lachenauer jest zachwycony: wygrywając w trzecim wyścigu, szwajcarski kierowca odniósł dziewiąte zwycięstwo z rzędu, co oznacza jego pierwszy udział w mistrzostwach. Wyprzedza Pierre-Alberta Fusellę i Adriena Chilę i jest bardziej niż kiedykolwiek faworytem do zwycięstwa w mistrzostwach w tym sezonie.

Załogi Challenge GT Wytrzymałość dali z siebie wszystko w ostatnim wyścigu weekendu: załoga nr 1 (Visiom – Pagny/Perrier/bouvet) po 132 szalonych okrążeniach zajęła pierwsze miejsce w wyścigu. Z czterema okrążeniami straty załoga nr 45 zespołu AB Sport Auto (Thybaud/Crapiz/Cayrolle) zajęła drugie miejsce w wyścigu, natomiast załoga nr 666 (ABM – Petelet/Louard/Escallier) ukończyła wyścig składający się z dziewięciu okrążeń ze zwycięzcami . Warto zwrócić uwagę na świetny występ naszego redaktora naczelnego Romaina Bernarda i jego załogi nr 134 (Vortex – Fontaine/Bernard/Gaillard), który w wyścigu zajął 8. miejsce. Do zobaczenia od 12 do 15 listopada na torze Navarre w Hiszpanii na czwartej rundzie mistrzostw 2020!

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!