Ultimate Cup Series Paul Ricard: Podsumowanie soboty

Ostatnia runda 2020 roku w Ultimate Cup Series w Paul Ricard. W sobotę zawodnicy spotkali się pełną parą na sesjach kwalifikacyjnych i pierwszych wyścigach weekendu.

opublikowany 06/12/2020 à 11:47

Tulisa

Pomimo drugiego ograniczenia nałożonego we Francji, Ultimate Cup powraca z rundą finałową na torze w Castellet. Od godziny 8 zawodnicy startujący w GT Sprint wyruszyli na dwie piętnastominutowe sesje kwalifikacyjne, by następnie ustąpić miejsca kategoriom pojazdów jednomiejscowych oraz LMP3 i LMP4.

O godzinie 11 nastąpi start do 1. wyścigu w kategorii GT Sprint. Wyścig wygrał Christian Machate (G2 Racing AG) po dyskwalifikacji Marca Waechtera (G2 Racing AG). Szwajcarski kierowca zemścił się podczas drugiego wyścigu, który wygrał wyścig i ukończył wyścig przed Philippe Colançonem (Duqueine) i Milanem Peteletem (ABM), regularnie stającym w tym sezonie na podium.

Niespodzianka w pierwszym wyścigu w samochodach jednomiejscowych: Simon Gachet (Formula Motorsport) wygrywa przed Konstantinem Lachenauerem i kładzie kres hegemonii szwajcarskiego kierowcy. Lachenauer będzie mógł liczyć na jutrzejsze dwa ostatnie wyścigi, które zapewnią mu prawdopodobne zwycięstwo w wyścigu o tytuł w sezonie jednomiejscowy, nawet jeśli nic nie zostało jeszcze przesądzone, w ten weekend punkty będą liczone podwójnie.

Sobotni dzień zakończył się wyścigiem prototypów LMP3/CN/EVO. Czterogodzinny wyścig rozpoczął się o 15:30 i zakończył o 19:30. Na zakończenie tej tradycyjnej, pełnej zwrotów akcji imprezy, wyścig w kategorii LMP69 wygrała załoga Cool Racing nr 3 (Doquin/Jouanny).

W kategorii CN AT załoga nr 71 ANS Motorsport (Fort/Marroc/Jouvent) zwyciężyła znacznie przed załogą nr 777 Lamo Racing (Lafourcade/Prunet/Lamolinaire). Ostatecznie w kategorii CN EVO metę jako pierwsza przekracza załoga nr 4 ekipy MC FI (Maurin/Girardot/Veyrat).

Akcja będzie kontynuowana w tę niedzielę.