Ultimate Cup Series – szybka sobota pełna wyścigów na Magny-Cours

Znajdź relacje z pierwszego dnia ścigania się w Ultimate Cup Series na torze Nevers Magny-Cours.

opublikowany 27/09/2020 à 09:34

Medhiego Casauranga

Ultimate Cup Series Magny Cours – wyścig jednomiejscowy 1

Na ten pierwszy wyścig w jednomiejscowy weekendu dwa słowa: akcja i deszcz. Zawodnicy musieli zmagać się z dużą ilością deszczu. Nie przeszkodziło to Konstantinowi Lachenauerowi w ponownym zwycięstwie.

Deszcz powrócił na tor Magny-Cours! Po raz pierwszy w 2020 r. dla pojazdów jednomiejscowych i ich młodego kierowcy. Walka trwa od początku wyścigu pomiędzy Konstantinem Lachenauerem (Graff) a Pierre-Albertem Fusselą (Lamau). Prowadzenie w wyścigu kilkakrotnie zmieniało właściciela, zanim zostało ostatecznie przypieczętowane przez Lachenauera.

Z tyłu kierowcy często popełniają błędy i wypadki z toru. Wielu zawodników ślizga się tuż przed metą. W rezultacie czerwona flaga pojawiła się po dziesiątym okrążeniu. Wyścig nie zostanie wznowiony, a zwycięzcą wyścigu zostanie Konstantin Lachenauer, przed Pierre-Albertem Fusselą i Adrienem Chilą.

Ultimate Cup Series Magny Cours – wyścig 1 Mitjet i wyścig 2 GT Sprint

Pierwszy poranek wyścigów na Magny-Cours w drugiej rundzie Ultimate Cup Series 2020! Możliwość zobaczenia na torze rywalizacji samochodów z kategorii Mitjet i GT Sprint.

W pierwszym wyścigu Mitjet zwyciężył Sébastien Sveau. Francuz ma dwie dziesiąte przewagi nad rywalem Jankaviciusem Povilasem, zwycięzcą dwóch z czterech pierwszych rund sezonu w Dijon.

Po stronie GT Sprint wyścig wygrał Milan Petelet. Wyprzedza dwóch innych Francuzów: Philippe’a Colançona i Maxime’a Mainguy’a.

Akcja została już wznowiona na torze, a samochody odbywają pierwszą tego dnia sesję kwalifikacyjną. Kategorie Mitjet i GT Sprint powrócą od godziny 14:XNUMX na dwa kolejne wyścigi.

Ultimate Cup Series Magny Cours – wyścig 2 Mitjet

Drugi wyścig Mitjets w tę sobotę. Okazja dla Jankaviciusa Povilasa do zemsty.

Jankavicius Povilas startuje na czele wyścigu, tuż przed Sébastienem Sveau. Wyścig został szybko zneutralizowany po wyjściu zawodnika z toru. Odchodzi po czwartej rundzie. Sébastien Sveau zostaje wyprzedzony przez Davida Boueta i zajmuje trzecie miejsce w wyścigu. Między dwoma pilotami toczy się bitwa, a Povilas wykorzystuje okazję do ucieczki.

Litewski kierowca wygrał wyścig 2, przed Sébastienem Sveau. Po jednym wszędzie dla obu przeciwników.

Magny Cours Ultimate Cup Series – wyzwanie GT Wytrzymałość

W ostatnim wyścigu dnia w centrum uwagi znajduje się GT Endurance Challenge. Na kierowców czeka czterogodzinny wyścig.

Gdy tylko zgasły światła, samochód nr 25 obrócił się i spowodował wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Wraca dziesięć minut później. Thierry Perrier (Ferrari nr 1) prowadzi przed Philippe Bonnelem i Paulem Aegerterem.

W 12. minucie wyścigu Aegerter zajął drugie miejsce, ale stracił je po korkociągu.

W 25. minucie wyścigu Philippe Bonnel zatrzymał się na torze. W efekcie wywieszona została żółta flaga.

Wyścig rozpoczyna się ponownie po 32 minutach. Thybaud Franck (Renault nr 45) prowadzi w wyścigu przed Thierrym Perrierem.

W 43. minucie wyścigu sędziowie toru powołali się na żółty reżim na pełnym torze. W 52. minucie wyścigu prowadzi Gérard Tremblay.

Po pierwszej godzinie wyścigu czołowa trójka przedstawia się następująco: Franck Thybaud (Renault nr 3), Gérard Tremblay (Lamborghini nr 45) i Thierry Perrier (Ferrari nr 71).

Podczas 29. okrążenia Lucien Crapiz (Renault nr 45) wypadł z toru i spowodował wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Po drugiej godzinie wyścigu czołowa trójka przedstawia się następująco: Milan Petelet (Lamborghini nr 3), Jean-Paul Pagny (Ferrari nr 14) i Pierre Martinet (Porsche #71).

Na 38 minut przed końcem wyścigu czołowa trójka to: Jean-Bernard Bouvet (Ferrari nr 3), Simon Escalier (Lamborghini nr 1) i Laurent Mayet (Opel nr 14).

Na 9 minut przed końcem wywieszona została czerwona flaga oznaczająca zatrzymanie jednego zawodnika. Wyścig zostaje zatrzymany i nie zostanie wznowiony. Wyzwanie to wygrał Jean-Bernard Bouvet (Ferrari nr 1).

Ultimate Cup Series Magny Cours – wyścig 3 GT Sprint

Samochody jednomiejscowe w kategorii GT Sprint wystartują w ten weekend po raz trzeci. Philippe Colançon zajmuje tymczasowe pierwsze miejsce i zaciekle go broni przed atakującym Maxime'em Mainguyem. Mainguy odzyskuje pierwsze miejsce i odlatuje. Wygrał wyścig przed Colançonem i Guesdonem.

Ultimate Cup Series Magny Cours – wyścig jednomiejscowy 2

Popołudnie zakończy się drugim weekendowym wyścigiem samochodów jednomiejscowych. Konstantin Lachenauer obejmuje prowadzenie.

Na starcie wyścigu Konstantina Lachenauera wyprzedził Pierre-Albert Fussela (Lamo Racing). Adrien Chila (Graff) traci kontrolę nad samochodem i uderza w ścianę, powodując wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Na szóstym okrążeniu samochód bezpieczeństwa jest nadal obecny. Pierwsza trójka to: Pierre-Albert Fussela (Lamo), Konstantin Lachenauer (Graff) i Christophe Hurni (Promocja sportu).

Na 7. okrążeniu na miejsce przyjeżdża samochód bezpieczeństwa i wyścig zostaje wznowiony. Pozostało siedem minut wyścigu.

Pięć minut przed końcem Fussela odwrócił się i oddał pierwsze miejsce Lachenauerowi. Christophe Hurni awansował na drugie miejsce, a Éric Trouillet awansował na tymczasowe trzecie miejsce.

Konstantin Lachenauer zwycięża po raz piąty od rozpoczęcia mistrzostw.

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!