Vilariño wygrywa w Walencji przed Belgami

W drugim wyścigu weekendu Nascar Whelen Euro Series w Walencji (Hiszpania) po raz kolejny Ander Vilariño (Racing Engineering) przed Stienesem Longinem (PK Carsport) i Lorisem Hezemansem (Hendricks Motorsport).

opublikowany 14/04/2019 à 18:12

Medhiego Casauranga

Już w sobotę zwyciężył na torze Ricardo Tormo z Walencji (Hiszpania) Ander Vilariño (inżynieria wyścigowa) zrobił to ponownie w niedzielę 14 kwietnia. 39-letni Hiszpan na pokładzie swojego Forda Mustanga od początku do końca prowadził 2. wyścig w kategorii Elite 2.

Wydarzenie zostało wyróżnione duży wypadek w peletonie na starcie. Debiutantka Ellen Lohr (Dexwet-Df1 Racing, była kierowca w DTM oraz w Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych) i Maurio Trione (Caal Racing) mocno uderzyli w szynę, ale wyszli bez szwanku.

„To był pierwszy weekend mojego zespołu w lidze Nascar Seria Whelen Euro, określa baskijskiego Andera Vilariño. Wykonała nienaganną robotę. W ogóle nie spodziewałem się, że wygram wyścig przed własną publicznością, ale samochód był doskonały. »

Belg Stienes Longin (PK Carsport) uplasował się na kolejnym drugim miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce ze stratą 10 punktów do lidera. Jego rodak Loris Hezemans (Hendricks Motorsport) uzupełnia podium w drugim wyścigu, ze szkodą dla ustępującego mistrza Alona Daya (Caal Racing, 2. miejsce).

Nowicjusz Jacques Villeneuve (Go Fas Racing) został zmuszony do przejścia na emeryturę z powodu problemu technicznego. Kanadyjczyk ma szansę na miejsce w czołowej dziesiątce.

Następna runda Nascar Whelen Euro Series odbędzie się na torze Franciacorta (Włochy) w dniach 11 i 12 maja.