WTCC-C2: Tiago Monteiro wykluczony, zwycięzca Loeba

Tiago Monteiro został wykluczony z drugiego wyścigu WTCC w Buriram. Zwycięstwo dziedziczy Sébastien Loeb.

opublikowany 01/11/2015 à 19:08

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC-C2: Tiago Monteiro wykluczony, zwycięzca Loeba

Alors, że Honda była zachwycona sukcesem Tiago Monteiro w drugim wyścigu na torze Buriram (Tajlandia) Portugalczyk został wykluczony ze względu na niezgodną wysokość prześwitu swoim Civic WTCC. Sebastien Loeb (Citroën) odniósł w ten sposób czwarte zwycięstwo w sezonie wygrywając przed swoim kolegą z drużyny Ma Qing Hua, a Mehdi Bennani oferuje francuskiemu producentowi nowe podium w 100% Citroëna.

Dziewięciokrotny mistrz świata WRC tym samym zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach z pięcioma punktami przewagi nad swoim kolegą z drużyny Yvanem Mullerem, który dwukrotnie zakończył karierę na torze w Tajlandii. Tiago Monteiro spadł na siódme miejsce, tracąc jeden punkt do Norberta Michelisza.

Honda odwołała się od decyzji sędziów. „Tiago zasługuje na to zwycięstwo i apelujemy, ponieważ to naruszenie przepisów wynika ze szkód spowodowanych jego wypadkiem podczas pierwszego wyścigu. Nie była to celowa błędna interpretacja przepisów”, skomentował Alessandro Mariani, szef zespołu Hondy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z WTCC w Buriram, przygotowaną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2036 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz