WTCC – José María López może zakończyć wyścig w Tajlandii

Podczas pierwszej wizyty WTCC w Tajlandii Międzynarodowy Tor Chang mógłby być miejscem drugiej koronacji José Maríi Lópeza.

opublikowany 27/10/2015 à 13:54

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTCC – José María López może zakończyć wyścig w Tajlandii

W najbliższy weekend Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych zatrzymają się w Tajlandii na międzynarodowym torze Chang w Buriram, a WTCC po raz pierwszy zawita do tego kraju. Ta przedostatnia runda sezonu zaoferuje pierwszy punkt meczowy dla Jose Marii Lopeza, aktualny lider klasyfikacji generalnej z 75 jednostkami przed Yvanem Mullerem.

Alzatczyk jako jedyny może jeszcze powalczyć o tytuł, który jednak wydaje się obiecany Argentyńczykowi, który podchodzi do spotkania z ostrożnością i nie będzie próbował osiągnąć niemożliwego. „Dobrze przygotowałem się do tej imprezy i wiem, ile punktów muszę zdobyć, aby zostać mistrzem świata, przyznaje kierowca Citroëna.

Oczywiście, gdy siedzę w moim Citroënie C-Elysée, chcę uzyskać jak najlepszy wynik. Jednak w ten weekend moim jedynym celem będzie zdobycie tytułu. Byłoby miło osiągnąć to zwycięstwem, jednak dopilnuję, aby nie brać udziału w wyścigu i zdobyć brakujące mi punkty. »

Trasa Buriram również wydaje się być wyzwaniem, które powinny skomplikować warunki pogodowe. „Tor jest szeroki, z obszarami asfaltowymi: trzeba zachować ostrożność, aby przestrzegać ograniczeń trasy wyścigu. Ostatnia kwestia, która wydaje mi się istotna, dotyczy pogody: będzie nie tylko bardzo gorąco, ale i wilgotno. Warunki będą niewątpliwie najtrudniejsze w sezonie. " López podsumowuje.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz