WTCC – Ma Qing Hua lepiej przygotowany na Szanghaj

Ma Qing Hua przygotowuje się do swoich krajowych zawodów WTCC w Shnaghai. Kierowca Citroëna marzy o wyrobieniu sobie sławy po tym, jak znalazł się w czołówce w 2014 roku.

opublikowany 21/09/2015 à 17:49

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Ma Qing Hua lepiej przygotowany na Szanghaj

Mając 182 punkty straty do lidera mistrzostw José-Marii Lopeza, Ma Qing Hua wie, że nie ma szans na walkę o tytuł. Jeśli Chińczyk ma trudności z wystawieniem się w Citroën Racing przeciwko swoim kolegom z drużyny, którzy są mistrzami świata (nawet jeśli dziewięć tytułów Sébastiena Loeb zostały zdjęte WRC), mimo to udało mu się wygrać, o czym świadczy jego ostatni sukces w 2. wyścigu w Vila Real (Portugalia) w lipcu ubiegłego roku.

Ma Qing Hua marzy o tym, aby zabłysnąć podczas rundy krajowej w Szanghaju startował w dniach 25–27 września, gdzie w 2014 r. spisał się dobrze, zajmując miejsce w pierwszej piątce i drugie miejsce. „ Przyjechałem w środku sezonu zupełnie nowym samochodem, w nowym zespole. Wszystko było nowe i miałem pewne trudności”– przyznaje 27-letnia Azjatka. „Byłem dobrze przygotowany w tym sezonie, przyjechałem bardziej zrelaksowany i mogłem bardziej skoncentrować się na mojej strategii. Wszyscy zawodnicy byli dziesięć kroków wyżej ode mnie, a ja starałem się to wszystko nadrobić w krótkim czasie, co było trudne. Ale teraz czuję się komfortowo za kierownicą i to pomaga. »

Pomimo doświadczenia zdobytego przez ostatni rok Ma Qing Hua ma świadomość, że przed nim jeszcze długa droga, aby stać się zapalonym zawodnikiem na najwyższym stopniu podium. Wszystko jest możliwe, ale ciężko będzie ponownie wygrać. Te mistrzostwa stają się coraz trudniejsze a różnice nadal się zmniejszają. Szczególnie trudno jest pokonać innych kierowców w moim zespole. Mam mniej jazdy niż oni i muszę pracować ciężej niż wszyscy inni, aby odnieść zwycięstwo. Ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to osiągnąć”, obiecał Chińczykom.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz