WTCC – Nasser Al-Attiyah zadebiutuje w Katarze

Zwycięzca ostatniego Dakaru wystartuje w WTCC w Katarze za kierownicą Campos Racing Chevrolet Cruze TC1.

opublikowany 22/10/2015 à 17:25

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Nasser Al-Attiyah zadebiutuje w Katarze

Z okazji katarskiej rundy WTCC na torze Losail International Circuit, która zostanie rozegrana w nocy z 26 na 27 listopada, Francuzi Hugo Valente i John Filippi dołączą do wyścigu Wyścigi Campos przez Nassera Al-Attiyaha, który zadebiutuje w tej dyscyplinie.

Zaręczony na Chevroleta Cruze TC1, 44-letni pilot odnajdzie zwłaszcza Sébastiena Loeb, masowałem ramiona WRC. „Będzie dla mnie prawdziwym zaszczytem reprezentować mój kraj, Katar, gdy po raz pierwszy będziemy gospodarzami WTCC. Katar z sukcesem organizował wydarzenia MotoGP przez kilka lat, a posiadanie Mistrzostw Świata FIA tylko wzmocni reputację kraju jako kierunku sportowego. »

Przyzwyczajony do wydarzeń w rallye oraz w rajdach (zwycięzca Dakaru w 2011 i 2015 r., mistrz WRC-2 w 2014 r. i posiadacz tytułu w Rajdowych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu) Nasser Al-Attiyah będzie musiał przyzwyczaić się do stylu jazdy, który nie jest jego nieznajomy. „Będę musiał się wiele nauczyć, ponieważ nie brałem zbyt wielu udziału w wyścigach na torze i nigdy nie jeździłem samochodem z napędem na przednie koła.

Oczywiście chcę być konkurencyjny, ale moje cele będą inne niż moich rywali: jestem ambasadorem sportów motorowych na Bliskim Wschodzie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jeszcze bardziej wyróżnić Katar na mapie sportów motorowych. »

0 Zobacz komentarze)