WTCC – Volvo potwierdza swój powrót z S60

W 2016 roku Volvo stanie się piątym producentem startującym w WTCC. Szwedzka marka wystawi dwa modele S60.

opublikowany 13/10/2015 à 12:21

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Volvo potwierdza swój powrót z S60

Volvo w końcu podniosło zasłonę w sprawie swojego S60 WTCC, na które czekano od wielu miesięcy. Skandynawski producent powróci w 2016 roku zgłaszając dwa samochody po tym, jak w przeszłości brał udział w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych z modelem C30 do 2013 r. i przeszedł na TC1. Za to zadanie odpowiadać będzie Polestar Cyan Racing, gdyż w zeszłym miesiącu struktura wróciła pod kontrolę Volvo.

S60 TC1 będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem opartym na technologii Volvo Drive-E i będzie zdolny do rozwinięcia mocy 400 KM.

„Wybraliśmy WTCC jako naszą platformę zawodów, ponieważ pozwala nam zaprezentować technologię zastosowaną w naszych samochodach podczas ekscytujących wyścigów rozgrywanych na całym świecie”– skomentował Niels Müller, dyrektor Polestar. „Te mistrzostwa pozwolą nam rozwijać nasze technologie i wykorzystywać te rozwiązania w naszych produktach. »

Tym samym Volvo będzie piątym producentem zgłoszonym do WTCC w 2016 r., odkąd S60 TC1 dołączy do Citroëna C-Elysée, Łady Vesta, Hondy Civic i Chevroleta Cruze RML. Szwedzka marka nie ogłosiła jeszcze swoich sterowników. Jednak aktualny mistrz STCC (Skandynawskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych) Thed Björk, trzykrotny mistrz STCC Fredrik Ekblom i wielokrotny zwycięzca STCC Robert Dahlgren są zaangażowani w prace nad Volvo S60 TC1.

Filmy dotyczące Volvo S60 TC1

Zdjęcia Volvo S60 TC1

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz