Formuła e – Sébastien Buemi łatwy zwycięzca w Pekinie

Kierowca zespołu Renault e.dams z łatwością zwyciężył dziś rano podczas ePrix w Pekinie, pierwszej imprezy sezonu 2015–2016. Di Grassi i Heidfeld uzupełniają podium.

opublikowany 24/10/2015 à 11:16

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Formuła e – Sébastien Buemi łatwy zwycięzca w Pekinie

Pole position, zwycięstwo i najszybsze okrążenie w wyścigu w Pekinie, hat-trick jest idealny Sébastien Buemi. Szwajcarski kierowca zespołu Renault e. tamy Nie podał szczegółów dziś rano podczas wydarzenia otwierającego drugi sezon serialu Formuła e na ulicach chińskiej stolicy.

Autor nienagannego startu, mieszkaniec Toyota Wyścigi Gazoo WEC w dużej mierze zdominował debaty, poszerzając różnicę, której kulminacją było ponad dziesięć sekund przed jego zmianą jednomiejscowy, a następnie kontrolował końcówkę wyścigu, aby ukończyć wyścig o jedenaście sekund przed swoim wicemistrzem Lucasem di Grassi (ABT Audi Sport).

Brazylijczyk zmierzył się zwłaszcza z drugim samochodem Renault e.dams Nicolas Prost, ale Francuz miał pecha, ofiara problem z tylnym skrzydłem który wyraźnie się zawalił. Syn czterokrotnego mistrza świata F1 został zmuszony do powrotu do boksów, aby finisz mógł się wycofać.

Za tę wpadkę odpowiedzialny jest Nick Heidfeld (Mahindra), który staje na podium po odparciu ataków ze strony Loic Duval (Wyścigi smoków) w końcowych momentach wyścigu. Francuz wyprzedził swojego kolegę z drużyny Jérôme d'Ambrosio, ponieważ obaj mężczyźni opóźnili zatrzymanie się o jedno okrążenie, co było dla nich opłacalną strategią.

Oliver Turvey (NEXTEV China Racing) zajął szóste miejsce przed Samem Birdem (DS Virgin Racing). Nathanaël Berthon (zespół Aguri) który rozpoczyna się w tej dyscyplinie z zachęcającym wynikiem. Daniel Abt (ABT Audi Sport) zajął dziewiąte miejsce, ale został ukarany karą za niebezpieczny restart w boksie. Stéphane Sarrazin (Venturi) odzyskuje tę pozycję przed Robinem Frijnsem (Amlin Andretti), który zdobywa punkt w swoim debiucie.

Jean-Eric Vergne (DS Virgin Racing) zajął dopiero dwunaste miejsce, podczas gdy mieszkaniec Pontoise (Val-d'Oise) na początku ePrix znajdował się w pierwszej piątce, walcząc zwłaszcza z Loïcem Duvalem. Ale pilot testowy Ferrari stracił kilka miejsc, zanim się zatrzymał, zaczynając ponownie w środku stawki.

Jacques Villeneuve (Venturi) kończy swoje pierwsze spotkanie w Formule e na 14. pozycji po tym, jak brał udział w incydencie z António Félixem da Costą (Team Aguri). Wyprzedził Nelsona Piqueta Jr (NEXTV China Racing), który miał trudności na początku obrony tytułu.

Impreza została dwukrotnie przerwana przez żółty kolor pełnego pola, po wyjeździe Simony de Silvestro (Amlin Andretti), a następnie po incydencie z Félixem da Costa? Villeneuve’a. Następne ePrix odbędzie się 7 listopada w Putrajaya w Malezji.

Pełny raport z zawodów ePrix w Pekinie, przygotowany przez naszego specjalnego korespondenta na miejscu w Chinach, można znaleźć w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz