Porsche Supercup – Monako: pole position Ten Voorde, Boccolacci 3. miejsce

W zeszłym roku na podium Dorian Boccolacci (Martinet po Alméras) miał dobre kwalifikacje i w niedzielę wystartuje z 3. pozycji.

opublikowany 27/05/2022 à 16:26

Aleksandra HERBINA

Dorian Boccolacci z pewnością czuje się swobodnie w wąskich uliczkach Monako. Kierowca Martinet by Alméras ustanowił trzeci najszybszy czas w kwalifikacjach w piątkowe popołudnie w Księstwie. Po pierwszej przerwie po opuszczeniu toru przez Laurina Heinricha (SSR Huber Racing), kierowca nr 19 podjął wyzwanie i uzyskał czas 1:34:603. Na nieszczęście dla mieszkańca Cannes wypadek Harry'ego Kinga (BWT Lechner Racing) na 3 minuty przed zakończeniem kwalifikacji pozbawił go ostatniego okrążenia z pomiarem czasu.

Wystartuje zatem z drugiego rzędu, za Larrym Ten Voorde (Team GP Elite) i Harrym Kingiem (BWT Lechner Racing). Dobra okazja, aby po raz drugi stanąć na podium w Monako, po tym, jak w zeszłym roku zajął 3. miejsce.

Po stronie francuskiej Marvin Klein zajął 8. miejsce. Kierowca CLRT spadł o ponad 6 dziesiątych do pole position. Zaangażowany w Pro-Am Clément Mateu (CLRT) zajął 27. miejsce. Wyścig zaplanowano na najbliższą niedzielę o godzinie 12:05.

Pierwsza 10-tka w kwalifikacjach. Pełny ranking tutaj.